RU

Нацбанк знижує річний прогноз збільшення ВВП на 1%

13.11.2008, 14:10

Національний банк України прогнозує зниження річного показника збільшення ВВП на 1%. Про це сьогодні під час круглого столу на тему "Перша хвиля фінансово-економічної кризи в Україні: що зроблено, що робити, що далі?" заявив керівник групи радників Національного банку України Валерій Литвицький.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, він зазначив, що за січень-вересень збільшення ВВП становило 6,9%. "Жовтень вважається піковим місяцем, і ми розраховували, що закінчимо рік з показником мінімум 6,5% (зростання ВВП - ред.). Однак, оскільки піковий місяць жовтень у нас був у рецесії, тому треба принаймні 1% від того показника, який ми маємо сьогодні - 6,9% - зняти", - сказав В.Литвицький.

За його словами, зниження показника зростання ВВП на ще більший відсоток може бути пов'язано з погіршенням ситуації в торгівлі. "Якщо в Україні буде гіршати ситуація, то ми втратимо більше динаміки ВВП за підсумками року, тому що торгівля - це не будівництво, це 12% ВВП, вона орієнтована на розігрітий споживчий попит, а споживчий попит почав зазнавати стиснення, люди не впевнені в завтрашньому дні, що буде з бюджетом цього року - незрозуміло... У всіх країнах споживання скорочується. Є надія на аграрний сектор, але пік переробки був у жовтні і, можливо, перейде на листопад", - наголосив В.Литвицький.

Він зазначив, що якщо в листопаді не буде стабілізовано ситуацію в провідних галузях економіки України, можна очікувати значного скорочення економічного зростання.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини