RU

Нацбанк збирається спростити правила обміну валют

07.10.2011, 07:00
Нацбанк збирається спростити правила обміну валют - Фото
00d37f97e2f801ffdccb1dacbaef9734.jpg

Нацбанк збирається спростити правила обміну валют

Національний банк України (НБУ) розглядає можливість спрощення режиму проведення готівкових валютообмінних операцій. Про це повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов журналістам в четвер.

Як передає Інтерфакс-Україна, при цьому банкір не повідомив інших деталей, але допустив затвердження відповідного рішення в найближчі дні. "Ми учора збиралися правлінням, ми це питання обговорюємо. Зараз дуже серйозно над цим питанням думаємо. До понеділка плануємо, що голова вже зробить заяву", - сказав він відносно можливості продажу невеликих об'ємів готівкової валюти без пред'явлення паспорта.

"Думаємо над тим, щоб прибрати незручність для населення, але при цьому виконуючи закон", - додав перший заступник голови НБУ.

Разом з тим, Колобов повідомив, що посиливши правила валютообмінних операцій, Нацбанк лише повноцінно виконав вимогу діючого з 1993 року декрету про валютне регулювання.

Експерти ринку пояснюють такі адміністративні посилювання Нацбанку його прагненням уберегти гривню від можливого тиску, пов'язаного з девальваційними очікуваннями населення.

Загалом, за словами Колобова, позиція Нацбанку в питанні лібералізації валютної політики залишається незмінною. "Лібералізація на вхід (валюти в країну, - ред.) - вона повинна бути вільною, лібералізація на вихід - вона повинна бути поступовою, тому що у нас країна з перехідною економікою", - підкреслив перший заступник голови НБУ.

Колобов також повідомив, що попит населення на готівкову валюту став одним з чинників істотного зниження об'єму валютних резервів в серпні. "Ми бачимо, що внаслідок останніх рішень, які ми прийняли, попит істотно знизився - більш ніж в три рази", - додав він.

Крім того, за даними першого заступника голови Нацбанку, в жовтні пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку вже "досить серйозна". "Сьогодні був перший день, коли там вже переважала (пропозиція валюти, - ред.)", - додав Колобов.

При цьому він підкреслив відсутність необхідних економічні основ для девальвації гривні на фоні низьких темпів інфляції, рекордного врожаю і високих цін на метали на зовнішніх ринках. "Найближчим часом Кабмін зробить все можливе, щоб експорт (зернових, - ред.) пішов", - додав перший заступник голови Нацбанку.

Нагадаємо, з 23 вересня купівля-продаж готівкової валюти в Україні в будь-яких кількостях здійснюється тільки при наявності документа, підтверджуючого резидентность. При цьому банки зобов'язані брати копії цих документів.

Ринок валюти, банківських металів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини