Нацбанк збирається спростити правила обміну валют

07.10.2011, 07:00
Нацбанк збирається спростити правила обміну валют - Фото
00d37f97e2f801ffdccb1dacbaef9734.jpg

Разом з тим, перший заступник голови НБУ повідомив, що посиливши правила валютообмінних операцій, Нацбанк лише повноцінно виконав вимогу діючого з 1993 року декрету про валютне регулювання

Нацбанк збирається спростити правила обміну валют

Національний банк України (НБУ) розглядає можливість спрощення режиму проведення готівкових валютообмінних операцій. Про це повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов журналістам в четвер.

Як передає Інтерфакс-Україна, при цьому банкір не повідомив інших деталей, але допустив затвердження відповідного рішення в найближчі дні. "Ми учора збиралися правлінням, ми це питання обговорюємо. Зараз дуже серйозно над цим питанням думаємо. До понеділка плануємо, що голова вже зробить заяву", - сказав він відносно можливості продажу невеликих об'ємів готівкової валюти без пред'явлення паспорта.

"Думаємо над тим, щоб прибрати незручність для населення, але при цьому виконуючи закон", - додав перший заступник голови НБУ.

Разом з тим, Колобов повідомив, що посиливши правила валютообмінних операцій, Нацбанк лише повноцінно виконав вимогу діючого з 1993 року декрету про валютне регулювання.

Експерти ринку пояснюють такі адміністративні посилювання Нацбанку його прагненням уберегти гривню від можливого тиску, пов'язаного з девальваційними очікуваннями населення.

Загалом, за словами Колобова, позиція Нацбанку в питанні лібералізації валютної політики залишається незмінною. "Лібералізація на вхід (валюти в країну, - ред.) - вона повинна бути вільною, лібералізація на вихід - вона повинна бути поступовою, тому що у нас країна з перехідною економікою", - підкреслив перший заступник голови НБУ.

Колобов також повідомив, що попит населення на готівкову валюту став одним з чинників істотного зниження об'єму валютних резервів в серпні. "Ми бачимо, що внаслідок останніх рішень, які ми прийняли, попит істотно знизився - більш ніж в три рази", - додав він.

Крім того, за даними першого заступника голови Нацбанку, в жовтні пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку вже "досить серйозна". "Сьогодні був перший день, коли там вже переважала (пропозиція валюти, - ред.)", - додав Колобов.

При цьому він підкреслив відсутність необхідних економічні основ для девальвації гривні на фоні низьких темпів інфляції, рекордного врожаю і високих цін на метали на зовнішніх ринках. "Найближчим часом Кабмін зробить все можливе, щоб експорт (зернових, - ред.) пішов", - додав перший заступник голови Нацбанку.

Нагадаємо, з 23 вересня купівля-продаж готівкової валюти в Україні в будь-яких кількостях здійснюється тільки при наявності документа, підтверджуючого резидентность. При цьому банки зобов'язані брати копії цих документів.

Ринок валюти, банківських металів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих