Нацбанк "заморозив" офіційний курс долара

25.12.2008, 09:43

Національний банк України встановив офіційний курс американської валюти на рівні 779,0000 грн. за $100

Нацбанк "заморозив" офіційний курс долара

Офіційний курс долара залишається незмінним. На 25 грудня Національний банк України встановив офіційний курс американської валюти на рівні 779,0000 грн. за $100. Такий самий курс долара було встановлено центробанком і на 24 грудня.

Раніше, 23 грудня, курс офіційного долара в Україні займав стабільні позиції, проте курс був трохи вищим - 787,8800 грн. за $100. Таку позицію долар займав протягом трьох днів - з п'ятниці, 19 грудня.

Нагадаємо, раніше НБУ вніс зміни до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів, прив'язавши офіційний курс гривня-долар до курсу на міжбанківському ринку. Відповідну постанову НБУ було зареєстровано у Міністерстві юстиції України і вона набула чинності 28 листопада 2008 року.

Згідно з постановою, офіційний курс гривні до долара розраховується "на рівні курсу, встановленого на міжбанківському валютному ринку України за результатами функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, що склався за попередній робочий день".

Раніше офіційний курс гривні до долара США розраховувався на основі котирування валюти на міжбанківському валютному ринку, а також з урахуванням інформації про чинний офіційний курс НБУ і інформації про проведені операції купівлі-продажу іноземної валюти. Також враховувалися відомості про курсові і цінові зміни на світових фінансових і товарних ринках та інші показники, зміна яких може впливати на валютний ринок України.

Про взаємовідносини долара і гривні читайте в статті "Скуті одним ланцюгом" >>>
Курси валют: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні