RU

Нацбанк – це не чиясь вотчина: Данилишин прокоментував догани Рожковій і Сологубу

07.10.2020, 19:46
Нацбанк – це не чиясь вотчина: Данилишин прокоментував догани Рожковій і Сологубу - Фото
Богдан Данилишин (фото - пресслужба НБУ)

Дисципліна має бути однаковою для всіх і винятків тут робити не можна, так прокоментував голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин рішення Ради винести догану і висловити недовіру першій заступниці голови НБУ Катерині Рожковій  і заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу. Текст коментаря  опубліковано пресслужбою Нацбанку.

"Останнім часом окремі посадові особи НБУ, прагнучи показати свою особливість і винятковість намагаються нав’язувати громадськості свої особисті погляди та оцінки, які навіть не входять до сфери їх службової компетенції", – цитує пресслужба коментар Богдана Данилишина.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook:  головні бізнес новини

На думку голови Ради, такі дії порушують нормативно-правові акти, зокрема наказ НБУ від 17 грудня 2019 року "Про публічні комунікації", і Кодекс етики Національного банку.

"Рада НБУ всесторонньо розглянула ситуацію, що склалася, включаючи й інтерв’ю в засобах масової інформації (видання Kyiv Post) першого заступника Голови Національного банку України Катерини Рожкової та заступника голови Дмитра Сологуба (надане ними цьому виданню 21 вересня 2020 року) щодо інституційної незалежності та кадрової політики Національного банку України та інші матеріали", – зазначено в повідомленні.

Далі в коментарі йдеться, що з урахуванням пропозиції членів Ради та з огляду на зміст листа глави Національного банку від 2 жовтня 2020 року, Рада ухвалила рішення висловити недовіру... Катерині Рожковій за порушення розпорядчих актів Національного банку, Кодексу етики, Правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог ст . 139 Кодексу законів про працю України. Аналогічне рішення прийняте і по Дмитру Сологубу.

Читайте також
Велика чистка Нацбанку. Останні з команди Гонтаревої отримали "недовіру". За що?

"Хочу ще раз підкреслити, що Національний банк – це не чиясь окрема вотчина, яка належить окремим особам або кому б то не було – це Центральний банк України, особливий центральний орган державного управління.... Не може бути незалежного правління або незалежної Ради. Існує незалежний Національний банк", – констатував Данилишин.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net –  тут лише те, про що ви не можете не знати

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини