Нацбанк подав до суду на Дубінського за наклеп

Нацбанк подав до суду на Дубінського за наклеп - Фото
Олександр Дубінський (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)
28.11.2019, 14:49

НБУ вимагає спростування заяв Дубінського про "схеми" за участю Смолія та Рожкової

Солом'янський районний суд Києва 12 листопада відкрив провадження за позовом Національного банку (НБУ) до депутата Верховної Ради Олександра Дубінського про захист ділової репутації центробанку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Нацбанк вимагає від Дубінського спростувати інформацію про нібито причетність голови НБУ  Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової до "організації злодійської схеми" з виведення банків з ринку за хабарі від їх акціонерів для подальшої виплати їм компенсації з держбюджету.

"Депутат навів приклад виведення Радикал Банку з ринку в 2015 році і нібито проведеної сплати з боку Національного банку на користь бізнесмена-втікача  Сергія Курченка майнової шкоди в розмірі 128 млн грн. Національний банк вимагає спростування цієї інформації", - йдеться в повідомленні НБУ.

Регулятор вважає, що такі звинувачення є безпідставними, абсурдними й вводять суспільство в оману.

"Вони мають на меті очорнити бездоганну ділову репутацію керівництва НБУ, дискредитувати реформу банківського сектора і підірвати довіру до Національного банку", - стверджують в центробанку.

У НБУ нагадують, що очищення банківського ринку в 2014-2016 рр. відбувалася законно  стосувалася банків, які мали недостатність капіталу й були не здатні виконувати зобов'язання перед вкладниками. А також банків, які займалися відмиванням грошей, і тих, які використовували кошти вкладників для фінансування бізнес-проектів власника банку або його родичів.

"Правління Національного банку впевнене, що через Олександра Дубінського, якого в медіа називають рупором олігарха Ігоря Коломойського, реалізується цілеспрямована інформаційна атака на Національний банк. За нею, очевидно, "стоїть" власне сам екс-власник ПриватБанку, який з моменту його націоналізації намагається уникнути повернення коштів, виведених з банку... Негатив і наклеп, вимоги та очікування "тієї" сторони систематично озвучуються Дубінським або пов'язаними з ним інформаційними ресурсами", - сказано в релізі.

  • Напередодні НБУ оприлюднив заяву, в якій повідомив про інформаційну кампанію, яку нібито замовив колишній акціонер ПриватБанку для дестабілізації роботи регулятора.

Читайте також: (Не) віддати ПриватБанк Коломойському. Як Кабмін, НБУ і МВФ будуть захищати банк від олігарха