RU

Нацбанк констатує зростання інвестицій в Україну

22.10.2010, 13:50
Нацбанк констатує зростання інвестицій в Україну - Фото
32aefc166bddd37d0e9ff1c9e3448ade.jpg

Нацбанк констатує зростання інвестицій в Україну
У 2010 році спостерігається зростання обсягів прямих іноземних інвестицій в Україну. Так, за попередніми даними, за перші 9 місяців валова притока інвестицій в Україну становила $4,3 млрд., що на 25% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомляє Національний банк України.

"Останнім часом у ЗМІ з'явилася інформація щодо заяви лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко з посиланням на дані НБУ про істотне скорочення іноземних інвестицій в економіку України (на 29%) і навіть про повернення раніше вкладених коштів. Однак дані Нацбанку щодо притоки прямих іноземних інвестицій в Україну свідчать про протилежні тенденції", - йдеться у повідомленні НБУ.

У Нацбанку зазначають, що у 2010 році спостерігається зростання обсягів прямих іноземних інвестицій в Україну. За попередніми даними, за перші 9 місяців валова притока ПІІ в Україну (тобто вкладення нерезидентів в українську економіку) становила $4,3 млрд., що на 25% більше, ніж у відповідному періоді минулому року. "Відзначимо, що одночасно збільшилися вкладення нерезидентів в акціонерний капітал - на 11%, і скоротилося убування інвестицій - на 16% порівняно з січнем-вереснем 2009 року", - зазначають у НБУ.

Водночас, за даними регулятора, зросли і капітальні вкладення резидентів України за кордон - до $681 млн. за січень-вересень 2010 року, тоді як тоді як у відповідному періоді 2009 року вони становили лише $ 101 млн. Однак ці цифри не є свідченням відтоку капіталу з України, а демонструють намаганняукраїнського бізнесу розширити кордони своєї діяльності, диверсифікувати географічні ризики і підвищити ефективність процесу управління активами", - зазначають у Нацбанку.

За даними НБУ, обсяги чистої притоки ПІІ в Україну (різниця між притокою ПІІ в Україну і вкладеннями закордон) у січні-вересні 2010 року становили $3,6 млрд., що на 8% більше, ніж у відповідному періоді минулого року ($3,4 млрд.).

"Подібні тенденції спостерігаються і при порівнянні даних за попередні періоди, зокрема за перше півріччя, що ніяк не відповідає цифрам, наведеним у зазначеній вище заяві", - викладено у повідомленні.

Також, за даними НБУ, накопичений обсяг ПІІ в Україну станом на 1 липня 2010 року становив $53,6 млрд., що на 3% більше, ніж на початку року; накопичений обсяг ПІІ з України на цю ж дату - $7,8 млрд., що на 8% більше, ніж на початку року.

Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини