RU

Національна академія наук та Держінвестицій підписали договір про співпрацю

15.07.2008, 09:57

Національна академія наук та Держінвестицій підписали договір про співпрацю

Київ, 11 липня 2008 року - за інформацією з Президії НАН України, Президент Національної академії наук України Борис Патон та голова Державної агенції України з питань інвестицій та інновацій (Держінвестицій) Віктор Івченко підписали договір про співпрацю з метою підвищення ефективності державних інвестицій та прискорення переходу національної економіки на інноваційну модель розвитку.

За словами Б. Патона, співпраця передбачає взаємодію у формуванні та визначенні державних пріоритетів інноваційного розвитку, забезпечення взаємодії науки, виробництва та фінансової сфери з метою розвитку інноваційної діяльності в Україні та створення умов для збільшення випуску інноваційної продукції, підвищення її конкурентоздатності, реалізації інноваційних програм та проектів.

Підписавши договір про співпрацю, Національна академія наук та Держінвестицій планують підготувати спільні пропозиції щодо:

- залучення позабюджетних коштів для фінансування наукової, науково-технічної та інвестиційної діяльності;

- побудови інфраструктури фінансового забезпечення інноваційної діяльності, зокрема, створення венчурного фонду за участі держави, державного інноваційно-інвестиційного банку та державної фінансової установи муніципального розвитку;

- створення в Україні нових наукових парків відповідно до визначених законодавством стратегічних напрямів інноваційної діяльності;

- впровадження інновацій та залучення інвестицій до регіонів України;

- адаптації законодавства, яке регулює інвестиційну та інноваційну діяльність в Україні, до законодавства ЄС.

Довідка

Національну академію наук (НАН) засновано в 1918 році, вона є державною науковою організацією України. Академія об'єднує дійсних членів, членів-кореспондентів та іноземних членів, усіх наукових співробітників її установ, організовує та здійснює фундаментальні й прикладні дослідження найбільш важливих проблем природонаукових, технічних та соціогуманітарних наук. До структури НАН належить 176 наукових установ та 49 організацій і підприємств дослідницько-виробничої бази.

Державна агентція України з питань інвестицій та інновацій (Держінвестицій ) створена у 2005 році і є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері інноваційної діяльності. Основним завданням Держінвестицій є участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері інвестицій та інноваційного розвитку, створення національної інноваційної системи для забезпечення проведення ефективної державної інноваційної політики, а також координації роботи центральних органів виконавчої влади у сфері інвестиційної та інноваційної діяльності. До сфери управління Держінвестицій належать Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, Український центр сприяння іноземним інвестиціям, Державне підприємство "Національний центр впровадження галузевих інноваційних програм", а також 11 регіональних центрів інноваційного розвитку.

Досьє на Бориса Патона >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини