RU

НАТО виділить Україні 25 млн. євро на утилізацію боєприпасів

13.04.2012, 10:05
НАТО виділить Україні 25 млн. євро на утилізацію боєприпасів - Фото
92eabd0f4d86809b66a6d3d636d2bf18.jpg
У Києві 18 квітня планується підписання рамкової тристоронньої угоди між Агентством НАТО з технічного обслуговування й постачання (NAMSA), Міністерством оборони України та українськими компаніями-виконавцями робіт з утилізації боєприпасів і легкого озброєння і стрілецької зброї (ЛВСО) в рамках реалізації другого етапу відповідного проекту. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на місію України при НАТО.

В рамках другого етапу планується утилізувати 76 тис. тонн боєприпасів (в т.ч. 3 млн. одиниць протипіхотних мін) і 366 тис. одиниць легкої стрілецької зброї, непридатних до подальшого використання й небезпечних для зберігання.

Орієнтовна вартість робіт складе 25 млн. євро. Термін виконання 3-4 роки.

Роботи будуть проводитися в селі Гречани Хмельницької області, де розташовані потужності з утилізації боєприпасів, та м. Кам'янець-Подільський, де розташовані потужності з утилізації стрілецької зброї.

Офіс NAMSA в Україні планує запросити на церемонію підписання угоди військових аташе країн-членів НАТО, акредитованих в Україні.

Утилізацію протипіхотних мін типу ПФМ-1 в рамках Проекту планується розпочати після надходження від ЄС коштів в другій половині поточного року. З цього приводу ведуться відповідні переговори NAMSA з ЄС.

Нагадаємо, 3 лютого цього року президент України підписав закон "Про ратифікацію Імплементаційної угоди між Кабінетом міністрів України та Організацією НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування щодо утилізації легкої стрілецької зброї, звичайних боєприпасів і протипіхотних мін типу ПФМ-1".

Зазначена угода була підписана 21 вересня 2011 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини