RU

Настрої покращилися. НБУ заявляє про зростання ділової активності

03.03.2020, 13:59
Настрої покращилися. НБУ заявляє про зростання ділової активності - Фото
Ілюстративне фото: прес-служба НБУ

За підсумками лютого індекс очікувань ділової активності (ІОДА) зріс на 10.9 п. до позначки 51.2. Про це свідчать дані щомісячного опитування, проведеного Національним банком.

Як відзначають в НБУ, позначка перевищує нейтральний рівень - 50 пунктів, і свідчить про оптимістичні очікування бізнесу.

Згідно з опитуванням, покращилися настрої щодо економічної кон'юнктури промислових підприємств і сфери послуг.

Крім того, після чотирьох песимістичних місяців промпідприємства очікують зростання порівняно з попереднім місяцем як за обсягами виробництва продукції, так і за обсягами нових замовлень, зокрема на експорт.

При цьому збільшення чисельності працівників поки чекають тільки підприємства сфери послуг. У той же час респонденти промпідприємств і торгівлі були стриманішими в оцінках щодо скорочення штатів порівняно з січнем.

Песимістичні як і раніше підприємства будівельного сектора економіки. Респонденти не чекають зростання за обсягами будівництва і нових замовлень. Посилилися очікування щодо скорочення чисельності працівників.

  • НБУ проводив опитування з 5 до 24 лютого. Опитано 184 підприємства. Горизонт опитування: зміна показників діяльності підприємств у лютому, порівнюючи з січнем.
  • Держстат поліпшив показник індексу промислової продукції, скорегувавши зниження промвиробництва в 2019 році з 1,8% до 0,5% порівнюючи з 2018-м.
У 2019 НБУ ввів новий інструмент оперативної оцінки і відстеження тенденцій розвитку економіки - щомісячний Індекс очікувань ділової активності (ІОДА). Індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектора економіки і концентрується тільки на оцінці бізнесом поточного стану економіки. Перше пілотне опитування проведене в липні 2019 року, в ньому взяли участь 106 підприємств, індекс очікувань склав 52.4.

Читайте російською: Настроения улучшились. НБУ заявляет о росте деловой активности

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини