Наслідки пандемії. Новий консенсус-прогноз від Мінекономіки на 2020-2021 роки

В результаті світової рецесії та запровадження в Україні обмежувальних заходів під час боротьби з пандемією COVID-19, економіка країни впаде до 4,2%, інфляція прискориться до 7% проти 4,1% в 2019-му. Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку, про це йдеться в новому консенсус-прогнозі "Україна в 2020-2021 роках: наслідки пандемії", підготовленому міністерством спільно з представництвом ЮНІСЕФ в Україні.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
При цьому наголошується, що вже у 2021 році економіка покаже зростання на рівні 2,4%, а інфляція сповільниться до 5,9% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року).
На думку експертів, найбільшою загрозою для економічного відновлення є тривалість і посилення внутрішніх карантинних заходів.
Експерти вважають, що після пандемії поведінка людей і структура попиту зміниться несуттєво. Одночасно, прискоряться процеси діджиталізації, роботизації і використання модальності "віддаленого робочого місця".
Серед зовнішніх ризиків для української економіки називають дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталів. Внутрішні ризики: зростання дефіциту держбюджету і касових розривів у Пенсійному фонді та інших фондах державного соціального страхування.
У Мінекономіки звертають увагу, що прогнози, представлені учасниками опитування, є експертними оцінками фахівців, а не офіційним прогнозом установ. Всі узагальнені макропоказники, наведені в консенсус-прогнозі, розраховані як медіана. А медіанне значення консенсус-прогнозу не є прогнозом Мінекономіки і не є урядовим прогнозом.
- Згідно з оновленим макропрогнозом Кабінету міністрів падіння ВВП в 2002 році складе 4,8% (проти падіння на 3,9%, яке прогнозувалося раніше); інфляція прискориться до 11,6% (проти 8,7%).
Читайте російською: Последствия пандемии. Новый консенсус-прогноз от Минэкономики на 2020-2021 годы
Комментарі