RU

Наслідки пандемії. Новий консенсус-прогноз від Мінекономіки на 2020-2021 роки

17.04.2020, 13:09
Наслідки пандемії. Новий консенсус-прогноз від Мінекономіки на 2020-2021 роки - Фото
Фото: depositphotos.com

В результаті світової рецесії та запровадження в Україні обмежувальних заходів під час боротьби з пандемією COVID-19, економіка країни впаде до 4,2%, інфляція прискориться до 7% проти 4,1% в 2019-му. Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку, про це йдеться в новому консенсус-прогнозі "Україна в 2020-2021 роках: наслідки пандемії", підготовленому міністерством спільно з представництвом ЮНІСЕФ в Україні.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

При цьому наголошується, що вже у 2021 році економіка покаже зростання на рівні 2,4%, а інфляція сповільниться до 5,9% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року).

На думку експертів, найбільшою загрозою для економічного відновлення є тривалість і посилення внутрішніх карантинних заходів.

Експерти вважають, що після пандемії поведінка людей і структура попиту зміниться несуттєво. Одночасно, прискоряться процеси діджиталізації, роботизації і використання модальності "віддаленого робочого місця".

Серед зовнішніх ризиків для української економіки називають дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталів. Внутрішні ризики: зростання дефіциту держбюджету і касових розривів у Пенсійному фонді та інших фондах державного соціального страхування.

У Мінекономіки звертають увагу, що прогнози, представлені учасниками опитування, є експертними оцінками фахівців, а не офіційним прогнозом установ. Всі узагальнені макропоказники, наведені в консенсус-прогнозі, розраховані як медіана. А медіанне значення консенсус-прогнозу не є прогнозом Мінекономіки і не є урядовим прогнозом.

Консенсус-прогноз економічного і соціального розвитку України на 2020-2021 роки розрахований на базі матеріалів, наданих експертами Мінекономіки, Мінфіну, НБУ, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Навчально-наукового інституту менеджменту безпеки Університету "КРОК", Держзовнішінформу, Міжнародного центру перспективних досліджень, Dragon Capital, ICU, УкрСиббанку, платформи VoxUkraine.

Читайте російською: Последствия пандемии. Новый консенсус-прогноз от Минэкономики на 2020-2021 годы

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини