RU

Накопичувальні пенсії за рахунок ПДФО та ЄСВ: Мінфін проти через дефіцит Пенсійного фонду

28.01.2021, 19:32
Накопичувальні пенсії за рахунок ПДФО та ЄСВ: Мінфін проти через дефіцит Пенсійного фонду - Фото
Віталій Ломакович. Фото – пресслужба Growford Institute

Міністерство фінансів не підтримує введення обов'язкових накопичувальних пенсій, якщо це призведе до розширення дефіциту Пенсійного фонду України (ПФУ). Про це в кулуарах  Українського пенсійного форуму LIGA.net розповів радник міністра фінансів і глава правління Growford Institute Віталій Ломакович.

"Позиція Мінфіну – дефіцит ПФУ не повинен перевищувати 200 млрд грн. Це означає, що Мінфін не підтримує модель фінансування накопичувальних пенсій за рахунок скорочення діючих податків", – сказав він.

Читайте також: Міністр соцполітики Лазебна: "Без накопичувальних пенсій доведеться підвищувати податки"

За словами Ломаковича, якщо накопичувальні пенсії передбачатимуть підвищення "трудових" податків, бізнесу необхідно дати "інший податковий бенефіт". Зокрема, він вважає доречним скорочення ПДВ до 15%.

Як уточнив радник глави Мінфіну, накопичувальні пенсії не були серед тем, що обговорювалися під час віртуальної місії МВФ в Україні (проходила наприкінці грудня і початку січня).

"МВФ цікавлять загальні параметри бюджету, а не окремі позиції", – сказав він.

Читайте також: Кращі пенсійні системи Європи і крах у Чилі: на що важливо дивитися Україні

  • Раніше глава Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила, що фінансування пенсій другого рівня буде відбуватися за рахунок Єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. Від кожного з податків (22 і 18% відповідно) в накопичувальну систему буде перераховуватися по 2%.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Верховна Рада в найкоротші терміни прийме законодавство для запуск другого рівня пенсійної системи – обов'язкових накопичувальних пенсій – вже в 2021 році.
  • Міністерство соціальної політики пропонує надати громадянам, які старші 50 років, право відмовитися від участі в обов'язковій накопичувальній пенсійній системі.
Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини