RU

Наглядова рада Нафтогазу збирається на позачергове зібрання: готові звільнити Вітренка

16.06.2021, 13:26
Наглядова рада Нафтогазу збирається на позачергове зібрання: готові звільнити Вітренка - Фото
Юрій Вітренко (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Очільниця наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд скликала позачергове засідання ради, щоб обговорити відсторонення голови правління Юрія Вітренка. Про це йдеться в заяві Споттісвуд, яку має в розпорядженні LIGA.net.

У заяві зазначено, що 15 червня 2021 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало розпорядження з вимогою про скасування рішення про призначення голови правління Нафтогазу. Як повідомляється на веб-сайті Нафтогазу, Юрій Вітренко оскаржує цей припис. Таке оскарження ініційовано головою правління особисто, без будь-яких консультацій з членами правління або наглядової ради.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"З огляду на власні фідуціарні обов'язки, голова наглядової ради негайно обговорила ситуацію з акціонером – урядом України. Прем'єр-міністр України  Денис Шмигаль разом з Міністром юстиції взяли участь в обговоренні від імені Кабінету Міністрів України. Прем'єр-міністр України зобов'язався прийняти остаточне рішення, в тому числі вирішити питання про припинення терміну дії контракту з Юрієм Вітренком, як потрібно, протягом 10 робочих днів з 15 червня 2021", – йдеться в документі.

Споттісвуд додає, що Юрій Вітренко відмовився добровільно призупинити виконання своїх повноважень на цей період.

"З метою забезпечення дотримання високих стандартів належного корпоративного управління, я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам Нафтогазу і України", –  заявляє глава наглядової ради.

Наглядова рада вітає негайні кроки прем'єр-міністра України і Кабінету Міністрів України щодо термінового і остаточного вирішення цього важливого питання, резюмує Клер Споттісвуд.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини