RU

Наглядова рада Нафтогазу не згодна з урядовою оцінкою роботи – звернення

29.04.2021, 19:27
Наглядова рада Нафтогазу не згодна з урядовою оцінкою роботи – звернення - Фото
Клер Споттісвуд Фото: spglobal.com

Колишні члени наглядової ради  НАК "Нафтогаз України" не згодні з рішенням Кабміну в частині низької оцінки результатів роботи правління. Про це  повідомляє ЕП із посиланням на текст звернення колишніх членів наглядової ради.

Перш за все колишня наглядова рада компанії звертає увагу на накопичену заборгованість газзбутів за газ, який компанія була зобов'язана їм поставляти на умовах ПСО (покладених спеціальних обов'язків). Це зобов'язання уряд скасував із серпня 2020 року, і заборгованість досі залишається непогашеною.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Як зазначила колишня глава наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності компанія нарахувала відповідний резерв сумнівної заборгованості, що призвело до негативного консолідованого фінансового результату групи Нафтогаз.

Однак, за її словами, не дивлячись на надзвичайно складні умови 2020 року компанія змогла досягти істотного позитивного значення вільного грошового потоку, що стало досягненням у порівнянні зі світовими показниками нафтогазової промисловості.

Крім того, наголошується у зверненні, 2020 рік став першим роком після проведення анбандлінгу, коли діяльність із транспортування природного газу, що була найбільшим джерелом доходів Нафтогазу, передали Магістральним газопроводам України.

"І тому ми підкреслюємо, що результати командної роботи правління в 2020 році вважалися дуже високими, а за відсутності річного збитку були б відмінними. Але збиток виник через непідвладні правлінню обставини", – заявляють колишні члени наглядової ради.

У зверненні також зазначається, що звільнення  Андрія Коболєва з посади голови правління компанії "суперечить вимогам українського законодавства та Керівним принципам ОЕСР з корпоративного управління на підприємствах державної форми власності".

Юристи стежать за судовими рішеннями в системі VERDICTUM. Отримай доступ до бази з 90 млн справ за посиланням.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини