RU

Нафтотрейдери не поспішають знижувати ціни на бензин через курсові коливання

27.10.2008, 15:12

Нафтотрейдерів непокоїть різниця курсу Національного банку України і міжбанківського валютного ринку, тому вони не поспішають знижувати ціни на бензин. Про це сьогодні заявив Перший заступник Міністра палива та енергетики Олег Бугаєв на нараді з питань забезпечення України нафтопродуктами.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, крім того, за словами О.Бугаєва, учасники ринку закладають у свою ціну певну комерційну або спекулятивну складову для того, щоб уникнути ризиків від коливання курсу валют.

Таким чином, за його словами, є певний відсоток оптимізації цін, навколо якого сьогодні можна вести дискусію. Також О.Бугаєв повідомив, що нафтотрейдерів непокоїть невчасне повернення ПДВ на експорт мазуту.

Нагадаємо, тижнем раніше (з 14 по 21 жовтня) українські нафтотрейдери знизили ціни на всі види нафтопродуктів. Ціни на низькооктановий бензин марки А-76/80 знизилися з 5,56 грн./літр до 5,32 грн./літр, тобто на 24 коп. На 23 коп., з 5,86 грн./літр тижнем раніше до 5,63 грн./літр знизилися ціни на бензин марки А-92. На 22 коп. подешевшав високооктановий бензин марки А-95, відповідно опустившись з позначки в 6,07 грн./літр до 5,85 грн./літр. Ціни на дизельне паливо (ДП) знизилися на 24 коп., до 6,33 грн./літр, з 6,57 грн./літр тижнем раніше.

У свою чергу Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила про необхідність складання графіка зниження цін на нафтопродукти. До того ж Ю.Тимошенко зазначила: "Нашим завданням сьогодні для того, щоб держава прихильно поводилася стосовно усіх учасників ринку, просто пояснити ситуацію і дати нам відповідь. Сьогодні наша мета дуже проста - з наради ми повинні вийти з відповіддю, з інформацією, за який час ціни на нафтопродукти стануть адекватними зниженню цін на нафту… Ми сьогодні обговоримо графік зниження цін на нафтопродукти і моє завдання - не просто сказати, що ми будемо знижувати, а щоб ми почули, що, наприклад, з 1 листопада ціна на дизельне паливо, на бензин, на інші складові нафтопродуктів буде саме такою, яку ми з вами обговоримо".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини