RU

"Нафтопровід Медведчука" відновлює прокачування дизеля з Росії

03.12.2019, 15:30
Фото: depositphotos.com

Нафтопродуктопровід ПрикарпатЗахідтранс найближчим часом відновить прокачування дизельного палива російського виробництва в Україну.

Як пише enkorr, покупець російського ДП повідомив про початок відвантаження 9 грудня зазначивши, що продавцем є Анвітрейд.

За даними трейдерів, грудневий обсяг складе 20-30 000 т.

  • 1 серпня поставки російського дизеля в Україну нафтопродуктопроводом ПрикарпатЗахідтранс призупинилися через спецмито, яким тепер обкладається ДП із Росії, що поставляється  трубопроводом. Із серпня мито було встановлено в розмірі 3%, а з жовтня - підвищилося до 4%.
  • У кінці вересня з'явилася інформація, що ПрикарпатЗахідтранс може відновити  прокачування ДП після майже двомісячної перерви. При цьому зазначалося, що постачання планується не з Росії, а з "безмитної" Білорусі.
  • ПрикарпатЗахідтранс експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок протяжністю близько 1 100 км, призначену для прокачування ДП із Росії та Білорусі як для внутрішніх потреб України, так і для транзиту до Європи. Проектна потужність магістралі - 3,5 млн тонн на рік. Власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Останній також є директором ще однієї швейцарської компанії ITC Industry Trading Company SA. Шефера пов'язують із оточенням Віктора Медведчука.
  • У ITС є десятирічний контракт на поставку дизеля від Роснафти на суму до $50 млрд. При цьому угода не передбачає постачання палива в Україну від когось іншого, крім як від російської держкомпанії Ігоря Сечіна. Останній - давній друг президента РФ Володимира Путіна, кума Медведчука.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини