RU

Нафтогаз може пред'явити Газпрому зустрічний рахунок, - ЗМІ

02.02.2013, 10:29
Нафтогаз може пред'явити Газпрому зустрічний рахунок, - ЗМІ - Фото
Фото: gazprom.ru

У випадку, якщо Газпром вирішить звернутися до Стокгольмського арбітражу з приводу виставленого Нафтогазу рахунки в $7 млрд. за недобір газу, Україна може висунути Росії зустрічні претензії через порушення умов транзиту блакитного палива. Про це у статті для ZN.UA пишуть експерт з питань енергетичної безпеки Михайло Гончар і юрист-міжнародник Максим Алінов.

За їх твердженням, протягом 30 днів Нафтогаз і Газпром мають провести переговори про врегулювання пред'явленої претензії про недобір мінімального річного обсягу газу згідно з контрактом. Якщо ж у результаті переговорів взаємоприйнятне рішення не буде знайдено, тільки після цього Газпром як ініціатор претензії отримає право звернутися до Стокгольмського арбітражу.

У такому випадку Нафтогаз повинен буде визначитися зі своєю можливою юридичною позицією: або захищатися і заперечувати обґрунтованість претензій Газпрому, або зайняти більш наступальну позицію і подати зустрічний позов про визнання недійсним пункту 2.2.5 контракту або навіть всього контракту.

Нафтогаз має юридичні підстави пред'явити Газпрому претензії, також подавши мільярдний рахунок на відшкодування збитків у зв'язку зі значним скороченням транзиту газу через територію України.

Мова йде про претензії по транзитному контракту, які можуть охоплювати весь період з 19 січня 2009 року і ґрунтуються на тому, що Газпром, порушуючи свої контрактні зобов'язання, транспортує через Україну значно менше мінімальних 110 млрд. куб. м газу щорічно.

Нагадаємо, вимоги Газпрому будуються на пункті 2.2 договору від 19 вересня 2009 року, в якому сказано, що Нафтогаз щорічно повинен споживати не менше 52 млрд. кубометрів російського газу і може знизити обсяг максимум до 42 млрд. кубометрів. Оскільки Україна в минулому році купила 32,9 млрд. кубометрів російського газу (з них 24,9 млрд. придбав Нафтогаз, а 8 млрд. - Ostchem Holding Дмитра Фірташа), то за інше паливо повинна заплатити за принципом take-or-pay (оплата обов'язкова незалежно від того, чи вибраний законтрактований газ).

У свою чергу українська сторона заявляє, що принцип take-or-pay обмовлявся в пунктах 6.5 і 6.6 угоди, але вони були скасовані харківськими угодами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини