RU

Нафтогаз знижує ціни на газ. Що зміниться з 1 січня

10.12.2019, 14:08
Нафтогаз знижує ціни на газ. Що зміниться з 1 січня - Фото
Фото: depositphotos.com

НАК Нафтогаз України сформувала кілька ринкових цінових пропозицій для споживачів, які мають право на придбання газу на пільгових умовах (ПСО).

Як повідомляє прес-служба компанії, крім звичайної щомісячної ціни, яка змінюється з урахуванням поточної ринкової ситуації, Нафтогаз пропонує також гарантовану квартальну ціну, яка буде діяти з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону.

Гарантована оптова ціна Нафтогазу зафіксована на рівні 5 500 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів). "Ця пропозиція дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може відбутися у 1 кварталі 2020 року", - відзначають у компанії.

Повідомляється, що запропонована гарантована ціна на 12% нижча, ніж регульована ціна, за якою Нафтогаз продавав газ захищеним споживачам у січні-квітні 2019 року. Тоді оптова ціна для споживачів у рамках ПСО становила 6 236 грн за тис. куб. м.

У Нафтогазі пояснили, що кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів у кожному регіоні буде залежати від витрат на транспортування газу  магістральними і регіональними газопроводами, а також націнки газзбутів. При поточних транспортних тарифах кінцева роздрібна ціна з урахуванням ПДВ складе від 7,2 до 7,8 грн за 1 куб. м (проти 8,5 грн за 1 куб. м у 1 кварталі 2019 г.).

Читайте також: Коболєв: Наша ГТС - це дійна корова, яка, швидше за все, перестане давати молоко

На відміну від попередньої зими, коли рівень ціни на газ для захищених споживачів визначався політичними домовленостями з міжнародними кредиторами України, гарантована ціна на 1 квартал 2020 року базується на прозорому ринковому механізмі, відзначають у Нафтогазі. Вона була визначена на підставі котирувань на одній з найбільших європейських газових бірж і зафіксована на рівні фактичних форвардних контрактів із поставкою в січні-березні 2020 року, які уклав Нафтогаз.

Гарантована ціна на газ буде діяти як для постачання газу побутовим споживачам, так і для виробників теплової енергії, що дозволить уникнути різкого збільшення вартості послуг із надання тепла і гарячої води.

"З 1 січня 2020 року і до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього від споживачів не потрібно ніяких дій, підписання додаткових угод або внесення передоплати", - пояснили в компанії.

Повідомляється також, що щомісячна ринкова ціна в 1 кварталі 2020 року може як вирости, так і знизитися, залежно від результатів переговорів із Газпромом, погоди, ринкової ситуації та інших факторів.

Будь-який споживач може відмовитися від запропонованої гарантованої квартальної ціни і вибрати щомісячну ринкову ціну, відзначили в компанії. У цьому випадку, з 10 до 24 грудня таким споживачам необхідно звернутися до своїх регіональних збутових компаній, які запропонують алгоритм відмови від гарантованої ціни, найбільш зручний клієнтові.

Читайте також: Відлік розпочався. До газової війни з Путіним залишився місяць. Чим Україні загрожує нульовий транзит

Після 24 грудня споживачі, які виберуть щомісячну ціну, не зможуть скористатися гарантованою ціною. Нафтогаз традиційно публікує свої цінові пропозиції на наступний місяць у двадцятих числах поточного місяця.

У грудні 2019 року ціна на природний газ для споживачів, які купують газ на умовах ПСО, складе 4 277 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року.

У Нафтогазі відзначили, що в цьому місяці регульована ціна газу виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції від Нафтогазу "Газовий запас" (4 874,42 грн за тис. куб. м). Клієнти, які планували в грудні використовувати частину газового запасу, можуть оплатити ресурс за нижчою, регульованою ціною. У той же час, за бажанням, вони можуть використовувати газовий запас.

Використовувати передплачені обсяги газового запасу можна до 31 березня 2020 року включно. Гроші за передплачений, але не використаний обсяг повернуться споживачеві на його рахунок у повному обсязі після 1 квітня 2020 року.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини