RU

"Нафтогаз" заявив, що нічого "Газпрому" не заборгував

21.11.2008, 14:14

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" заявляє, що не має простроченої заборгованості перед російською газовою монополією "Газпром".

У заяві "Нафтогазу", текст якої є у ЛІГАБізнесІнформ, зазначено, що протягом 2008 року єдиним постачальником імпортного природного газу в Україну була і досі залишається компанія "Росукренерго". Згідно з оформленими актами прийому-передачі природного газу заборгованість "Нафтогазу" за спожитий в 2008 році газ перед "Росукренерго" становить $1,267 млрд. До того ж НАК робить все можливе для найшвидшого погашення заборгованості.

"Нафтогаз" наголошує, що не має жодної простроченої заборгованості перед ВАТ "Газпром". У зв'язку з цим, НАК "Нафтогаз України" закликає мас-медіа, політиків і експертів припинити спекуляції навколо цього питання, оскільки це може негативно позначитися під час перемовин щодо постачань газу в Україну в 2009 році.

Нагадаємо, вчора Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв дав розпорядження голові правління російської газової монополії "Газпром" Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. "З боргом України треба остаточно визначитися і стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому - так, як це встановлено чинним законодавством", - сказав він.

У свою чергу О.Міллер повідомив Президенту РФ, що український борг за російський газ становить $2,4 млрд.

Сьогодні ж Президент України Віктор Ющенко поклав на Кабінет Міністрів відповідальність за газовий борг перед Російською Федерацією і вимагав розв'язання проблеми протягом п'яти днів.

Довідка про НАК "Нафтогаз України" >>>

Довідка про ВАТ "Газпром" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини