"Нафтогаз" заявив, що нічого "Газпрому" не заборгував

21.11.2008, 14:14

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" заявляє, що не має простроченої заборгованості перед російською газовою монополією "Газпром".

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" заявляє, що не має простроченої заборгованості перед російською газовою монополією "Газпром".

У заяві "Нафтогазу", текст якої є у ЛІГАБізнесІнформ, зазначено, що протягом 2008 року єдиним постачальником імпортного природного газу в Україну була і досі залишається компанія "Росукренерго". Згідно з оформленими актами прийому-передачі природного газу заборгованість "Нафтогазу" за спожитий в 2008 році газ перед "Росукренерго" становить $1,267 млрд. До того ж НАК робить все можливе для найшвидшого погашення заборгованості.

"Нафтогаз" наголошує, що не має жодної простроченої заборгованості перед ВАТ "Газпром". У зв'язку з цим, НАК "Нафтогаз України" закликає мас-медіа, політиків і експертів припинити спекуляції навколо цього питання, оскільки це може негативно позначитися під час перемовин щодо постачань газу в Україну в 2009 році.

Нагадаємо, вчора Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв дав розпорядження голові правління російської газової монополії "Газпром" Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. "З боргом України треба остаточно визначитися і стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому - так, як це встановлено чинним законодавством", - сказав він.

У свою чергу О.Міллер повідомив Президенту РФ, що український борг за російський газ становить $2,4 млрд.

Сьогодні ж Президент України Віктор Ющенко поклав на Кабінет Міністрів відповідальність за газовий борг перед Російською Федерацією і вимагав розв'язання проблеми протягом п'яти днів.

Довідка про НАК "Нафтогаз України" >>>

Довідка про ВАТ "Газпром" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить