RU

"Нафтогаз" запропонував "Газпрому" переглянути окремі положення контракту

26.02.2009, 13:48

"Нафтогаз" запропонував "Газпрому" переглянути окремі положення контракту
НАК "Нафтогаз України" офіційно звернулася до ВАТ "Газпром" з пропозицією переглянути окремі положення газового контракту, укладеного компаніями 19 січня 2009 року. Про це заявив Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Президента України, зокрема, Б.Соколовський повідомив, що НАК "Нафтогаз України" прагне змінити п.2.2.1 контракту, згідно з яким в 2009 році компанія має сплатити "Газпрому" за 40 млрд. кубометрів газу, зменшивши цей показник до 33 млрд.

Б.Соколовський помітив, що згідно із п.2.2.3 контракту такі домовленості можливі за згодою сторін не пізніше, ніж за шість місяців до початку року постачань, тобто показники на 2009 рік потрібно було уточнити до 1 липня 2008 року (до підписання контракту).

"Взагалі зміни у довгострокових міжнародних договорах є звичайною практикою. Підстави для цього виникають внаслідок зміни умов і обставин виконання контрактів. Водночас, після підписання контракту з "Газпромом" умови його виконання практично не змінилися. Таким чином, необхідність змінювати договір вже через місяць після висновку свідчить про його недосконалість і підготовку без належного експертного опрацювання", - наголосив Б.Соколовський.

Він помітив, що Україна вже сьогодні повинна починати переговори про зменшення об'ємів газу, що імпортується у 2010-2019-х рр. для приведення контрактних умов у відповідність з Енергетичною стратегією України і Директивами на переговори про співпрацю у газовій сфері, затвердженими в 2008 році Указами Президента України.

Нагадаємо, згідно із підписаним 19 січня у Москві між "Газпромом" і "Нафтогазом" контрактом про купівлю-продаж газу, він діє з 1 січня 2009 р. до 31 грудня 2019 р. Протягом цих років базова ціна газу для України - $450 за 1 тис. кубометрів. Контрактна ціна газу в доларах США за 1 тис. кубометрів визначається на 1 січня, 1 квітня, 1 липня і 1 жовтня кожного року поставки і діє протягом відповідного кварталу року поставки. Так, у I кварталі 2009 року вона становить $360. Далі вона буде розраховувати за затвердженою сторонами формулою. Однак, якщо якась зі сторін заявить, що обставини на ринку паливно-енергетичних товарів істотно змінилися і контрактна ціна не відображає рівня цін ринку, то сторони вступають у переговори про перегляд контактної ціни.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини