RU

Нафтогаз залучив іноземного інвестора для збільшення видобутку газу

21.04.2020, 15:27
Нафтогаз залучив іноземного інвестора для збільшення видобутку газу - Фото
Отто Ватерландер і Вікторія Сергеєва (фото: прес-служба Нафтогазу)

Міжнародна компанія Expert Petroleum стала партнером та інвестором групи Нафтогаз. Вона інвестує 1 млрд грн протягом п'яти років у видобуток газу на виснажених родовищах у Західній Україні. Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

У компанії відзначають, що це перший в історії нафтогазової галузі України повноцінний сервісний контракт щодо підвищення видобутку (Production Enhancement Contract - PEC) і найбільші іноземні інвестиції в український газовидобуток за останні п'ять років.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Інвестиції будуть спрямовані на інтенсифікацію, буріння свердловин і розвиток інфраструктури. Також угода передбачає потенційне здійснення додаткових інвестицій у подальшому.

Контракт між Expert Petroleum та Укргазвидобуванням укладено на 15 років з можливістю продовження ще на 10 років. Повна власність на добуту продукцію, геологічні ліцензії та наявні активи залишатимуться за Укргазвидобуванням.

Партнерство дозволить отримати додатково щонайменше 300 млн куб. м газу на 13-ти малих родовищах, очікують у Нафтогазі. За розрахунками компанії, інтенсифікація робіт, збільшення податків та інших бюджетних відрахувань партнерства дозволить акумулювати більше 4 млрд грн до ВВП України та Львівської області.

"Ми принесемо в Україну нові технології та європейські стандарти управління "старими" і "малими" родовищами, які можуть бути поширені на інші родовища... Це важлива подія для стабілізації ситуації не тільки в галузі, а й в українській економіці", - зазначив виконавчий директор із трансформації групи Нафтогаз Отто Ватерландер.

Інвестування в розробку виснажених родовищ не новий кейс для Expert Petroleum. Раніше компанія працювала з нафтогазовими компаніями Румунії та Угорщини і на деяких проектах збільшила видобуток до 150% вище базового рівня, відзначають у Нафтогазі.

Діяльність компанії в Україні буде вести ТОВ "Експерт Петролеум Україна" на чолі з Вікторією Сергеєвою.

Expert Petroleum - компанія з французькими власниками, яка входить у холдингову групу GMS, велику інвестиційну групу з активами по всьому світу. Expert Petroleum максимізує потенціал «зрілих» нафтогазових родовищ, інвестуючи в ці активи. Зараз підприємство управляє видобутком на 25 виснажених родовищах, оперує 1200 свердловинами, і щодня видобуває 8500 барелів нафтового еквівалента на день. Має штат близько 1000 працівників.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини