RU

"Нафтогаз" вже повернув "Росукренерго" близько 7 млрд. кубометрів газу

01.03.2011, 14:30
0fe8d3a2b6a67c3f1c11869e6c4af29c.jpg

"Нафтогаз" вже повернув "Росукренерго" близько 7 млрд. кубометрів газу
НАК "Нафтогаз України" повернула компанії "Росукренерго" (Швейцарія) близько 7 млрд. кубометрів газу з 12,1 млрд. кубометрів, які заборгувала. Про це повідомив глава правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін під час другої щорічної конференції "Український енергетичний форум" сьогодні у Києві.

"Вже повернули близько 7 млрд. кубометрів газу", - сказав Є.Бакулін, якого цитує УНІАН.

До того ж глава "Нафтогазу" додав, "ні на внутрішніх споживачів, ні на транзит це не впливає". За його словами, графік повернення газу "Росукренерго" залежатиме від погодних умов.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" збирається завершити повернення 12,1 млрд. кубометрів газу компанії "Росукренерго" до кінця другого кварталу 2011 року.

Зокрема згідно з прогнозним балансом надходження і розподілу природного газу на 2011 рік, у першому кварталі "Нафтогаз" збирається повернути 9,113 млрд. кубометрів газу, а у другому кварталі - 2,2 млрд. У грудні 2010 року НАК вже повернула 0,784 млрд. куб. м газу.

У кінці листопада 2010 року "Нафтогаз", "Росукренерго" і "Газпром" заявили про повне врегулювання суперечки з повернення українським холдингом 12,1 млрд. кубометрів газу.

Згідно з досягнутими домовленостями, на виконання рішення Арбітражного інституту торгової палати у Стокгольмі "Нафтогаз" поверне "Росукренерго" 12,1 млрд. кубометрів, "Росукренерго" погасить $1,7 млрд. заборгованості перед "Нафтогазом" і $810 млн. перед групою компаній "Газпром". Усі суди, зокрема Верховний Суд України, підтвердили це зобов'язання.

За словами співвласника "Росукренерго" Дмитра Фірташа, швейцарська компанія перерахувала НАК "Нафтогаз України" $1,7 млрд. боргу, переуступленого українському держхолдингу російським "Газпромом" у 2009 році. За його словами, НАК також отримала $450 млн. за послуги з транзиту і зберігання газу "Росукренерго".

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини