RU

Нафтогаз ввів в експлуатацію ще одну надглибоку газову свердловину

12.06.2020, 16:05
Нафтогаз ввів в експлуатацію ще одну надглибоку газову свердловину - Фото
Фото: прес-служба Укргазвидобування

Група  Нафтогаз ввела в експлуатацію надглибоку свердловину №208 на Березівському родовищі в Харківській області, повідомляє прес-служба Укргазвидобування.

Глибина свердловини - 6000 м, вона забезпечить приріст розвіданих запасів блакитного палива більш ніж 350 млн кубометрів.

"Це вже друга розвідувальна свердловина на родовищі, що показала високий результат і забезпечила збільшення розвіданих запасів. Її добовий дебіт становить 260 000 куб. м природного газу", - сказано в повідомленні.

У компанії відзначили, що в період кризи, яка обмежила інвестиційні можливості, вирішили сконцентрувати зусилля на збільшенні запасів вуглеводнів.

"Результати геологічних досліджень свідчать про те, що газові гіганти - Шебелинське, Хрестищенське й інші родовища, мають значний потенціал на глибинах більше 5-6 кілометрів. Тому дорозвідка глибоких покладів є одним з ключових проектів нашого дивізіону. Дві високодебітні свердловини на Березівському родовищі підтверджують, що ми рухаємося у правильному напрямку", - говорить Олександр Романюк, директор дивізіону "Розвідка та видобуток".

Укргазвидобування провела сейсмічні дослідження за методикою 3D та уточнила геологічну модель Березівського родовища. Воно складається з двох структурних елементів: Західно-Березівського і Березівського підняттів.

"Свердловина №206 глибиною 6100 м, яку ввели в експлуатацію в лютому цього року, підтвердила продуктивність газоносних покладів у межах Західно-Березівського підняття. Свердловина № 208 глибиною 6000 м, яку закінчили у травні, розташована на Березівському піднятті", - повідомляється в релізі.

Результати буріння двох розвідувальних свердловин дозволять проектувати подальші роботи з дорозвідки Березівського родовища, зазначили в Укргазвидобуванні.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини