RU

Нафтогаз вирішив обійтися без Газу України

03.10.2011, 10:44
Нафтогаз вирішив обійтися без Газу України - Фото
9a02f6ea0d344472500bc84ca796ec5d.jpg

Нафтогаз вирішив обійтися без Газу України

Апарат НАК Нафтогаз України переукладає договори з облгазами і підприємствами ТКЕ на поставки газу і тепла в опалювальному сезоні 2011-2012 років. Таке рішення правління Нафтогазу прийняло на своєму засіданні ще 26 серпня 2011 року.

Як повідомляє ZN.UA з посиланням на засекречену копію протоколу N164 засідання правління Нафтогазу України, в якому заступник голови правління компанії Г.Юр’єв аргументував "доцільність передачі функцій з реалізації природного газу від ДК Газ України до НАК Нафтогаз України".

Доповідач, зокрема, зазначає, що на сьогодні ДК Газ України виступає в ролі посередника при передачі газу газорозподільним підприємствам для реалізації населенню і бюджетним організаціям. Таким чином, передача функцій реалізації природного газу до апарату НАК Нафтогаз України дозволить уникнути дублювання функцій, а також значно поліпшить платіжну дисципліну за реалізований природний газ.

Окремо Юр’єв звернув увагу на той факт, що розрахунки за реалізований Нафтогазом природний газ значно кращі, ніж розрахунки з ДК Газ України. Наприклад, заборгованість підприємств по газопостачанню і газифікації перед ДК Газ України за газ, реалізований тільки для промислових споживачів в 2010 році, перевищує 500 млн.грн. Водночас заборгованість підприємств перед НАК Нафтогаз України за природний газ, поставлений в 2011 році для промислових споживачів, відсутня.

Дебати членів правління з цього питання в названому протоколі не зазначаються. А за рішення про передачу Нафтогазу функцій з продажу газу споживачам присутні члени правління НАК проголосували одностайно.

У рішенні, зокрема, зазначено: "Визнати доцільною передачу функцій з реалізації природного газу від ДК Газ України до НАК Нафтогаз України шляхом укладання Нафтогазом України договорів купівлі-продажу природного газу зі споживачами і підприємствами з газопостачання і газифікації".

Крім того, документ постановив "вжити заходів зі збільшення заявленого при отриманні Нафтогазом України ліцензії на здійснення господарської діяльності з постачання природного газу по нерегульованому тарифу обсягу поставок природного газу з одночасним скасуванням такої ліцензії ДК Газ України".

Таке рішення правління, в якому сказано, що тепер постачати газ і отримувати гроші за нього буде НАК, але ні слова про те, хто поверне борги, що нагромадилися Газу України і що взагалі буде з цією компанією, якщо її позбавили основної функції - поставок газу, заради чого вона й створювалася, пише видання.

Ринок газу, нафти й нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини