RU

Нафтогаз відреагував на рішення Данії щодо Північного потоку-2

30.10.2019, 16:39
Нафтогаз відреагував на рішення Данії щодо Північного потоку-2 - Фото
Андрій Коболєв (Фото: Stephanie Lecocq/EPA)

Дозвіл Данії на будівництво Росією газопроводу Північний потік-2 у своїх економічних водах був очікуваним для НАК Нафтогаз України, заявив глава компанії Андрій Коболєв.

"Ми очікували цього рішення протягом осені. Принципова позиція Данії затримала проект на деякий час, але геополітичну зброю неможливо зупинити інструментами, які регулюють виключно торгові відносини", - написав він у Facebook.

За словами Коболєва, залишається дієвий інструмент проти агресії - західні санкції. "Ефективна протидія агресії в сьогоднішньому світі - санкції великих західних держав. Плануємо максимально підтримати українських дипломатів у цьому напрямку", - зазначив він.

"Ще більш важливим стає завершення реформи ринку газу та повне впровадження європейського енергетичного законодавства в Україні. Це законодавство буде захищати нас так само, як захищає споживачів Євросоюзу", - додав глава Нафтогазу.

Він також додав, що зберігається значення арбітражних і судових розглядів між Нафтогазом і Газпромом. А якісний анбандлінг дозволить Україні залучити потужного західного партнера до управління українською ГТС.

  • Компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл від Датського енергетичного агентства на прокладання газопроводу Північний потік-2. За прогнозами Газпрому, на будівництво ділянки трубопроводу через датські води буде потрібно близько п'яти тижнів після отримання дозволу влади країни.
  • Після газових переговорів у Брюсселі 28 жовтня Коболєв заявив, що, за його інформацією, Росія пропонує Євросоюзу частину доходів від транспортування газу  Північним потоком-2.
  • Північний потік-2 хочуть запустити до кінця 2019 року із Росії до Німеччини в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі. Будівництво затягувалося через позицію Данії. Єдиним акціонером Nord Stream 2 є російський Газпром. Партнери монополіста за проектом - німецькі Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie і Royal Dutch Shell (Великобританія і Нідерланди) - обіцяли профінансувати 50% проекту. США і Румунія заявили про опозицію Північному потоку-2. Тим часом, він готовий на 83%. У Сенаті США розглядають санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини