RU

Нафтогаз відкрив тендер на будівництво нового виробництва LPG-палива

15.02.2021, 14:46
Нафтогаз відкрив тендер на будівництво нового виробництва LPG-палива - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Дивізіон НАК "Нафтогаз України" Нафта побудує установку поглибленого вилучення вуглеводнів на Хрестищенському відділенні із переробки газу поблизу дотискної компресорної станції в Харківській області. Про це повідомляє Нафторинок.

Тендерні пропозиції на купівлю установки поглибленого вилучення вуглеводнів Нафта приймає з 30 грудня 2020 до 1 березня 2021 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Очікувана вартість закупівлі з урахуванням вартості життєвого циклу становить $145,7 млн.

Установка потрібна для глибокої підготовки і переробки природного газу, щоб отримати від нього до 99,9% цінних компонентів для виробництва зрідженого нафтового газу (LPG), газового конденсату і відбензиненого природного газу.

Відповідно до тендерної документації переможець аукціону повинен забезпечити виробництво установки, постачання до місця розташування заводу в Харківській області, надати послуги із шеф-нагляду за будівництвом і монтажем обладнання, здійснити нагляд за пуско-налагоджувальними роботами, провести запуск заводу і навчання персоналу.

"Будівництво Хрестищенського заводу з виробництва LPG дозволить нам збільшити частку українських нафтопродуктів на вітчизняному ринку на 115 000 тонн на рік. Тривалість цього процесу близько 2,5 років, а першу партію готової продукції з нового заводу можемо очікувати вже на початку 2024 року", – зазначив директор із комерційних питань АТ "Укргазвидобування" Сергій Федоренко.

LPG – Liquified Petroleum Gas – це паливо, яке представляє собою суміш пропану і бутану, що утворюється під тиском. У процесі виробництва відбувається зміна кластера і перехід із газоподібного стану до рідкого, завдяки чому скорочується обсяг, що полегшує подальше транспортування та дистрибуцію. Газ LPG на 30% утворюється в процесі переробки нафти і на 70% – із родовищ природного газу і нафтових свердловин. В економічному та екологічному сенсі, газ LPG має перевагу перед бензиновим і дизельним паливом.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини