Нафтогаз у суді Латвії хоче стягнути з Газпрому $2,6 млрд

29.11.2019, 10:56
Нафтогаз у суді Латвії хоче стягнути з Газпрому $2,6 млрд - Фото
Суд (фото - pixabay.com)

НАК Нафтогаз України подала клопотання до суду Відземського передмістя Риги (Латвія) про визнання і приведення у виконання на території Латвії рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного спору від 28 лютого 2018 року, а також про вжиття забезпечувальних заходів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У звіті щодо МСФЗ Газпром (MOEX: GAZP) повідомляє, що засідання суду з цього клопотання заплановане на кінець квітня 2020 року. У компанії вивчають можливості щодо захисту своїх інтересів.

  • 27 листопада Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) відмовився задовольнити скаргу Газпрому на рішення Стокгольмського арбітражу.
  • Стокгольмський арбітраж у кінці лютого 2018 року за результатами суперечок між Нафтогазом і Газпромом на поставку і транзит газу зобов'язав російську компанію доплатити українській $2,56 млрд. Газпром подав апеляцію на це рішення.
  • Не чекаючи рішення апеляції, Нафтогаз намагається стягнути борг із Газпрому в міжнародних судах і вимагає арешту активів російської компанії в Швейцарії, Великобританії, Нідерландах і Люксембурзі. В Англії вже заарештовані 51% оператора газопроводу Північний потік і контрольний пакет Газпрому в операторі Блакитного потоку в Нідерландах. Крім того, в Голландії заарештовані боргові зобов'язання перед Газпромом на загальну суму близько $2,5 млрд.

Читайте російською: Нафтогаз в суде Латвии хочет взыскать с Газпрома $2,6 млрд

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации