RU

"Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за січневий газ

06.02.2009, 16:21

"Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за січневий газ
НАК "Нафтогаз України" розрахувався з ВАТ "Газпром" за весь поставлений у січні газ. Про це УНІАН повідомив начальник управління у зв'язках з громадськістю НАК Валентин Землянський.

"Нафтогаз" розрахувався за весь об'єм газпромовського газу у січні", - сказав В.Землянський, не уточнивши при цьому суму і об'єм газу.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила, що Україна за спожитий к січні російський газ заплатить понад $200 млн. "Україна повинна заплатити трохи більше $200 млн., гроші підготовлені, оплата пройде в терміни, встановлені контрактом", - сказала Ю.Тимошенко

Нагадаємо, згідно із підписаним 19 січня у Москві між "Газпромом" і "Нафтогазом" контрактом про купівлю-продаж газу, він діє з 1 січня 2009 р. до 31 грудня 2019 р. Протягом цих років базова ціна газу для України - $450 за 1 тис. кубометрів. Контрактна ціна газу в доларах США за 1 тис. кубометрів визначається на 1 січня, 1 квітня, 1 липня і 1 жовтня кожного року поставки і діє протягом відповідного кварталу року поставки. Так, в I кварталі 2009 року вона становить $360. Далі вона буде розраховувати за затвердженою сторонами формулою. Однак, якщо якась зі сторін заявить, що обставини на ринку паливно-енергетичних товарів істотно змінилися і контрактна ціна не відображає рівня цін ринку, то сторони вступають у переговори про перегляд контактної ціни.

Продавець "Газпром" приймає на себе зобов'язання передати, а покупець "Нафтогаз" прийняти з 1 січня 2009 р. до 31 грудня 2019 р. природний газ російського, казахстанського, узбецького і туркменського походження в кількості 40 млрд. кубометрів у 2009 році, а починаючи з 2010 року - 52 млрд. кубометрів щорічно. Продавець гарантує, що газ, що поставляється покупцю за контрактом між "Газпромом" і "Нафтогазом" про купівлю-продаж природного газу в 2009-2019 рр., є власністю продавця і не обтяжений претензіями або вимогами третіх осіб.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини