RU

"Нафтогаз" прогнозує проблеми у розрахунках з "Газпромом"

19.02.2009, 13:57

"Нафтогаз" прогнозує проблеми у розрахунках з "Газпромом"
НАК "Нафтогаз України" заявляє про можливе погіршення ситуації із розрахунків з ВАТ "Газпром" внаслідок катастрофічного зростання заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики перед підприємствами НАК.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі компанії, загальна заборгованість підприємств ТКЕ перед НАК "Нафтогаз України" становить 4,567 млрд.грн. і продовжує зростати. Понад 1,127 млрд.грн. заборгувала компанії за 2008-09 рр. АЕК "Київенерго" (розрахунки за теплопостачання населенню з 1 листопада 2008 р. - 0%).

В НАК "Нафтогаз України" зазначають, що компанія розробила і передала на затвердження урядові збалансований фінансовий план компанії. У ньому передбачено кошти, необхідні для придбання газу для закачування у підземні газосховища.

"Накопичення підприємствами комунальної теплоэнергетики (ТКЕ) заборгованості за природний газ може значно ускладнити виконання фінансового плану компанії, забезпечення наступних опалювальних сезонів, забезпечення своєчасних і повних розрахунків з ВАТ "Газпром", сплату податків і митних зборів, оплату транспортних послуг обласними підприємствами із газопостачання, що, у свою чергу, призведе до несплати заробітної плати працівникам цих підприємств", - йдеться у повідомленні.

Відповідні підрозділи НАК "Нафтогаз України" почали роботу із стягнення боргів за тепло з комунальних підприємств всіма можливими правовими коштами. Водночас компанія, разом з урядом, готує зміни до законодавства, які мають полегшити роботу із стягнення боргів з підприємств ТКЕ.

НАК "Нафтогаз України" зазначає, що накопичення заборгованості за спожитий газ підприємствами комунальної теплоенергетики є загальнонаціональною проблемою і може призвести до негативних наслідків в економіці країни загалом.

За даними компанії, теплопостачальні підприємства за період 2008-2009 рр. розрахувалися з ДК "Газ України" (станом на 18.02.09) лише на 39% і заборгували компанії 3,9 млрд.грн.

НАК "Нафтогаз України": довідка і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини