RU

Нафтогаз подав новий позов проти Газпрому

04.11.2019, 09:28
Нафтогаз подав новий позов проти Газпрому - Фото
Юрій Вітренко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

НАК Нафтогаз України відправив до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти Газпрому. Про це в Facebook написав виконавчий директор компанії Юрій Вітренко.

"Відправили в Стокгольмський арбітраж "Заяву про захист та зустрічні позовні вимоги", - написав Вітренко.

Він нагадав, що 18 квітня 2018 року Газпром "напав" на Нафтогаз з вимогою про початок арбітражу. "Газпром, по суті, хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом", - пояснив Вітренко і зазначив, що "фінансовий ефект - приблизно $6 млрд".

6 липня того ж 2018 року Нафтогаз звернувся до арбітражу з вимогою про перегляд транзитного тарифу і компенсації за недопоставки газу. "Як і щодо перегляду тарифу, так і щодо компенсації за недопоставки мова йде про наслідки дій самого Газпрому. Тобто і тут ми фактично захищаємося і вимагаємо компенсувати збитки, завдані діями Газпрому. Фінансовий ефект - більше $12 млрд".

Він зазначив, що у вересні 2018 року у Стокгольмі об'єднали ці позови Газпрому і Нафтогазу в одне провадження. Після чого був сформований арбітражний суд. 25 лютого затвердили процесуальний графік, відповідно до якого Газпром подав позовну заяву 14 липня.

"Зараз настала наша черга подати "Заяву про захист і зустрічні позовні вимоги". Кількість сторінок тільки основного тексту ... перевищує 500 сторінок. До нього додаються три звіти міжнародних експертів ... Також додаються свідчення свідків і купа інших додатків", - написав Вітренко.

Він зазначив, що над цими документами працювали приблизно три місяці. "Більш детально про наші позовні вимоги, а також про те, чому вимоги Газпрому є необгрунтованими, я напишу трохи пізніше", - пообіцяв Вітренко.

Він додав, що в 2014-2018 роках Нафтогаз вже пройшов цей шлях із Газпромом. "Газпром "напав" на нас із багатомільярдними позовами, ми успішно захистилися і виграли по зустрічним позовам", - зазначив Вітренко.

Він нагадав, що в якості компенсації збитків за рішенням попереднього Стокгольмського арбітражу Нафтогаз вже фактично отримав газ вартістю понад $2 млрд. "І кошти від реалізації якого фактично сплачені до держбюджету в якості податків і дивідендів Нафтогазу", - написав Вітренко.

За його словами, Газпром ще залишається винен $3 млрд. "Ми розраховуємо, що ми стягнемо цей борг в 2020 році. А в 2021 ми розраховуємо на прийняття рішення за новим арбтіражем", - підсумував Вітренко.

Читайте російською: Нафтогаз подал новый иск против Газпрома в Стокгольмский арбитраж

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини