RU

Нафтогаз почав "розлучення" з Коломойським щодо Укрнафти – Інтерфакс-Україна

03.02.2021, 17:44
Нафтогаз почав
Нафтогаз України (фото – LIGA.net)

НАК "Нафтогаз України", як мажоритарний акціонер  ПАТ "Укрнафта", направив наглядовій раді компанії повідомлення про необхідність почати розгляд питання поділу її активів із бізнес-напрямків з міноритарними акціонерами, афілійованими з групою Приват  Ігоря Коломойського.

Відповідне повідомлення наглядовій раді Нафтогаз направив сьогодні. Про це заявило Інтерфакс-Україна джерело в уряді.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

За словами співрозмовника агентства, Нафтогаз просить на найближчому засіданні наглядової ради розглянути це питання з подальшим затвердженням календарного плану і заходів із його реалізації.

"Для початку треба затвердити склад робочої групи, провести відбір компанії з "великої четвірки" для оцінки активів, затвердити юридичного радника для супроводу процесу", – пояснило джерело.

Укрнафта – найбільший добувач нафти в країні. Також їй належить мережа з 537 АЗС. В Укрнафти два великі акціонери. Державному Нафтогазу належить 50% + 1 акція компанії, офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов'язаним із неформальною групою Приват  Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – близько 40%. Привату приписують контроль над Укрнафтою з 2003 року, коли її очолив давній друг олігарха Ігор Палиця.
  • У серпні 2018 року Андрій Коболєв повідомив в одному з інтерв'ю про переговори з міноритаріями про поділ Укрнафти на газовий і нафтовий блоки. НАК планував отримати 60-70% усіх газових і частина нафтових активів Укрнафти. Натомість Нафтогаз пообіцяв викупити в Укрнафти 4,06 млрд кубометрів газу за ринковою вартістю. З цього обсягу 2 млрд кубів – це спірний газ, що був видобутий у 2006 році і використаний на потреби населення. Ці обсяги газу міноритарії Укрнафти намагаються стягнути з Нафтогазу з 2014 року.
  • У серпні 2019-го виконавчий директор Нафтогазу  Юрій Вітренко  заявив, що НАК відмовився від ідеї розділити активи Укрнафти з міноритарними акціонерами. За його словами, "розлучення" з Коломойським "не вирішить усіх проблем".
  • У грудні 2019 року Нафтогаз повернувся до ідеї "розлучення" з Коломойським щодо Укрнафти.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини