RU

Нафтогаз почав переговори з Коломойським про поділ активів Укрнафти

16.02.2021, 14:05
Нафтогаз почав переговори з Коломойським про поділ активів Укрнафти - Фото
Андрій Коболєв (Фото: EPA)

НАК "Нафтогаз України" – мажоритарний акціонер ПАТ "Укрнафта" – почав переговори про поділ активів копанії з бізнес-напрямків із міноритарними акціонерами, пов'язаними з групою Приват Ігоря Коломойського. Про це повідомив глава Нафтогазу Андрій Коболєв у коментарі Інтерфакс-Україна.

"Зворотній зв'язок є. Ми створили робочу групу і почали переговори з міноритарними акціонерами щодо подальших кроків щодо майбутнього Укрнафти. Ми, як мажоритарний акціонер, будемо пропонувати і вже запропонували поділ", – заявив Коболєв.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Укрнафта – найбільший видобувник нафти в країні. Також їй належить мережа з 537 АЗС. В Укрнафти два великих акціонери. Державному Нафтогазу належить 50%+1 акція компанії. Ще 40% – офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов'язаним із неформальною групою Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Привату приписують контроль над Укрнафтою з 2003 року, коли її очолив пов'язаний з олігархом народний депутат Ігор Палиця.
  • У серпні 2018 року Андрій Коболєв повідомив про переговори з міноритаріями про поділ Укрнафти на газовий і нафтові блоки. Нафтогаз планував отримати 60-70% всіх газових і частину нафтових активів Укрнафти. Натомість Нафтогаз пообіцяв викупити у Укрнафти 4,06 млрд кубометрів газу за ринковою вартістю.
  • У серпні 2019-го виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що НАК відмовився від ідеї розділити активи Укрнафти з міноритарними акціонерами. За його словами, поділ активів із Коломойським "не вирішить усіх проблем".
  • У грудні 2019 року Коболєв заявив, що Нафтогаз не передумав розділити активи Укрнафти з Коломойським.
  • 3 лютого 2021 року Інтерфакс-Україна повідомив, що Нафтогаз надіслав наглядовій раді Укрнафти повідомлення про необхідність почати розгляд питання поділу активів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини