RU

Нафтогаз підвищив тариф для Газпрому на транзит газу в ЄС - РБК

31.01.2020, 11:52
Нафтогаз підвищив тариф для Газпрому на транзит газу в ЄС - РБК - Фото
Фото: ЕРА

Газпром  буде платити Нафтогазу за транзит російського газу в Європу мінімум на 2% більше, ніж в 2019 році. Про це пише РБК з посиланням на проект договору між компаніями.

Відзначається, що в зв'язку в підвищенням тарифу транзит може обійтися більш ніж в $7 млрд за п'ять років. При цьому, коли Росії потрібно буде поставити більше обумовленого в контракті обсягу, вартість прокачування виросте максимально на 45%.

30 грудня 2019 року Нафтогаз і Газпром підписали контракт транзит газу до Європи на 2020-2024 роки. За даними джерел РБК, близьких до Нафтогазу і Газпрому, в підписаній версії документа ці умови збереглися. Джерело в Газпромі уточнило, що разом з основним контрактом були укладені додаткові угоди, які впливають на підсумкові умови транзиту газу. Зокрема змінилася ставка, за якою розраховувався тариф на транзит: він виріс з $2,61 за прокачування 1 тис. куб. м на 100 км в 2019 році до $2,66.

Згідно з проектом п'ятирічного контракту між кампаніями, вартість прокачування російського газу в ЄС через газотранспортну систему (ГТС) України складе $ 31,72 за 1 тис. Куб. м з урахуванням всіх податків і зборів. Тариф розрахований за ставкою $ 2,66 за 1 тис. Куб. м на 100 км і з розрахунку протяжності ГТС 1192,48 км.

При транзиті 225 млрд куб. м за п'ять років Нафтогаз зможе запрацювати не менше $ 7,13 млрд. Аналогічний прогноз в кінці 2019 року надавав і президент України Володимир Зеленський: тоді він заявив, що українська сторона отримає від нового контракту з Газпромом більше $ 7 млрд за п'ять років.

У РБК зазначають, що представники Газпрому і Нафтогазу зростання тарифів не коментують. Підсумковий тариф виріс, але при цьому знизилися обсяги прокачування газу через Україну, зауважує джерело, близьке до російської сторони переговорів з Нафтогазом: в 2019-му через територію України було прокачано близько 90 млрд куб. м, що майже у 1,5 рази більше поточного плану.

Ставка транзиту в новому контракті зафіксована на весь термін його дії. Якщо Газпром вирішить збільшити поставки в Європу через Україну, компанії доведеться бронювати додаткові потужності в українській ГТС. В цьому випадку в договорі передбачені підвищувальні коефіцієнти за транзит: бронювання додаткових потужностей на квартал обійдеться в 1,1 рази дорожче звичайної ставки, на місяць - в 1,2 рази, на добу - в 1,45 рази. Тобто максимальне зростання ставки складе до 45%.

  • 30 грудня Україна й Росія домовилися про транзит газу. Підписано дві угоди. Очікувана виручка за п'ять років - більше $7 млрд.
  • За словами керівника Оператора ГТС Україна отримає додаткові 150 млрд грн від транзитного контракту.

Читайте також: Газової війни не буде: Україна і Росія домовилися про транзит газу. Що в угоді?

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини