Нафтогаз опублікував річний звіт: чистий прибуток зріс у 4,5 рази

14.07.2020, 10:20
Нафтогаз опублікував річний звіт: чистий прибуток зріс у 4,5 рази - Фото
Глава Нафтогазу Андрій Коболєв (фото: прес-служба НАК Нафтогаз України)

Чистий прибуток НАК "Нафтогаз України" в 2019 році склав 63,3 млрд грн, що в 4,5 рази більше показника за 2018 рік. Про це свідчать дані річної звітності Нафтогазу, підготовленої у відповідності з міжнародним стандартом GRI.

У 2019 році Група Нафтогаз знову стала найбільшим джерелом доходів державного бюджету, підкреслюють у компанії. За цей рік група перерахувала до державного і місцевого бюджету 121,4 млрд грн податків та дивідендів, забезпечивши близько 16% надходжень.

Як наголошується у повідомленні, чистий прибуток розміром 63,3 млрд грн включає дохід за результатами позитивного рішення в Арбітражі щодо транзиту газу, зменшення результату від продажу і внутрішнього транспортування природного газу і збільшення витрат із податку на прибуток.

За даними звітності, скоригований показник EBITDA групи минулого року знизився на 28% - до 65 млрд грн. Капітальні інвестиції склали 27,7 млрд грн, що на 11% більше, ніж у 2018 році. Чистий борг групи знизився на 2% - до 42,6 млрд грн.

У 2019 році підприємства групи Нафтогаз здобули 16,1 млрд куб. м газу (78% загального видобутку в Україні) і забезпечили транзит 89,6 млрд кубометрів газу.

Підписуйтесь на розсилання Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Відзначається, що за 2019 рік група перерахувала до державного і місцевого бюджету 121,4 млрд грн податків та дивідендів, забезпечивши близько 16% надходжень. Нафтогаз згенерував найбільший прибуток серед державних компаній України сумою 50,6 млрд грн. 95% цієї суми група сплатила до держбюджету у вигляді дивідендів.

Також серед досягнень за минулий рік у Нафтогазі відзначили проведений анбандлінг газотранспортної системи, переговори з РФ і "Газпромом", які завершилися підписанням нового транзитного контракту.

"Згідно з цим контрактом Україна протягом найближчих п'яти років отримає мінімум $7,2 млрд гарантованого доходу. Нафтогаз також отримав понад $2,9 млрд компенсації від Газпрому згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу", - підкреслили в компанії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса