RU

"Нафтогаз" обурений негативними оцінками газових домовленостей

26.04.2010, 09:55

НАК "Нафтогаз України" обурений заявами опозиційних політиків і ряду експертів щодо невигідності положень, підписаних компанією і ВАТ "Газпром" доповнень до довгострокових контрактів купівлі-продажу і транзиту природного газу. Про це йдеться у заяві НАК, текст якої є ЛІГАБізнесІнформ.

У "Нафтогазі" зазначають, що збереження ціни імпортного газу на рівні $330-340 за 1 тис. кубометрів призвело б до значного збільшення боргових зобов'язань компанії (на початку 2010 року обсяг займів становив близько 39 млрд. грн.), додаткового зростання заборгованості підприємств комунальної енергетики (борг підприємств ТКЕ на кінець опалювального сезону 2009-2010 рр. становила близько 5,86 млрд. грн.) і населення перед компанією і невідворотного її банкрутства вже цього року.

"За таких умов, керівництво країни в особі Президента Віктора Януковича і Прем'єр-міністра Миколи Азарова разом з главою НАК "Нафтогаз України" Євгеном Бакуліним відпрацювали максимально зручний з усіх можливих варіантів фінансового оздоровлення компанії", - йдеться у повідомленні компанії.

Фахівці НАК підрахували, що досягнуті домовленості щодо зменшення ціни природного газу на $100 на 1 тис. кубометрів і перегляду термінів оплати ВАТ "Газпром" за транзит російського природного газу дасть змогу відмовитися від додаткових займів і балансувати бюджет компанії на 2010 рік.

НАК "Нафтогаз України" закликає вітчизняних політиків із максимальною обережністю робити оцінки щодо досягнутих домовленостей з постачань і транзиту імпортованого природного газу в Україну. Подолання кризових явищ в економіці і збереження прибутків компанії від транзиту природного газу прямо залежить від її конструктивної позиції в перемовинах із РФ і країнами Європи.

Нагадаємо, 21 квітня президенти України і РФ домовилися, що Росія знизить для України ціну на газ на 30%, а за це термін базування Чорноморського флоту РФ у Севастополі буде продовжено на 25 років. У вівторок, 27 квітня, парламенти двох країн мають розглянути питання ратифікації договорів.

НАК "Нафтогаз України": довідка та добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини