RU

"Нафтогаз" обіцяє "Газпрому" своєчасну оплату за газ

03.03.2009, 10:50

"Нафтогаз" обіцяє "Газпрому" своєчасну оплату за газ
НАК "Нафтогаз України" пообіцяв своєчасно і в повному обсязі сплатити ВАТ "Газпром" за газ, поставлений у лютому. Про це сказав офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Як повідомляє УНІАН, С.Купріянов повідомив, що таких домовленостей було досягнуто між головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером і головою правління НАК "Нафтогаз України" Олегом Дубиною.

"Під час телефонної розмови було досягнуто домовленостей про те, що українська сторона у повному обсязі і своєчасно сплатить газ за фактом поставки у лютому, а "Газпром" не буде застосовувати штрафних санкцій за умовами відбору у лютому", - сказав С.Купріянов.

Всього в 2009 році "Нафтогаз" має заплатити $14,4 млрд., з яких $360-450 млн. - за лютий.

Згідно з підписаним 19 січня у Москві між "Газпромом" і "Нафтогазом" контракту про купівлю-продаж газу, він діє з 1 січня 2009 р. до 31 грудня 2019 р. Протягом цих років базова ціна газу для України - $450 за 1 тис. кубометрів. Контрактна ціна газу в доларах США за 1 тис. кубометрів визначається на 1 січня, 1 квітня, 1 липня і 1 жовтня кожного року поставки і діє протягом відповідного кварталу року поставки. Так, в I кварталі 2009 року вона становить $360. Далі вона буде розраховувати за затвердженою сторонами формулою. Проте, якщо якась зі сторін заявить, що обставини на ринку паливно-енергетичних товарів істотно змінилися і контрактна ціна не відображає рівня цін ринку, то сторони вступають у перемовини про перегляд контактної ціни.

Нагадаємо, раніше "Нафтогаз України" заявив про можливе погіршення ситуації у розрахунках з "Газпромом" внаслідок катастрофічного зростання заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики перед підприємствами НАК. Загальна заборгованість підприємств ТКЕ перед НАК "Нафтогаз України" становить 4,567 млрд. грн.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини