Нафтогаз назвав нову ціну газу для населення

28.01.2020, 17:30
Нафтогаз назвав нову ціну газу для населення - Фото
Фото: depositphotos.com

У Нафтогазі розрахували ціну газу на січень для побутових споживачів за новою формулою Кабміну

Оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів у січні складе 4650 грн за тисячу кубометрів без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування. Про це повідомляє прес-служба НАК Нафтогаз України.

Нова ціна розрахована відповідно до постанови Кабміну №17 від 24 січня. У компанії відзначили, що вона на 25% нижча, ніж у січні 2019 року.

За новою методикою ціна на поточний місяць визначається згідно з фактичними біржовими торгами, які відбувалися з 1 до 22 числа цього місяця. Компанія буде публікувати ціну на поточний місяць протягом декількох робочих днів після 22 числа.

Як пояснили в Нафтогазі, нова формула Кабміну передбачає, що ціна на газ для населення буде формуватися з урахуванням таких складових:

- ціна на найбільшому в Європі газовому хабі (TTF);

- різниця між ціною газу на газовому хабі TTF і кордоні України;

- транспортні витрати до кордону України від хаба NCG за найкоротшим маршрутом транспортування природного газу Німеччина-Австрія-Словаччина;

- тариф на вхід в українську ГТС на міждержавному сполученні з Польщею/Словаччиною/Угорщиною, який сплачується Оператору ГТС;

- торгова надбавка на покриття витрат Нафтогазу, пов'язаних із реалізацією/постачанням споживачам природного газу, в розмірі 1,917%.

Новий підхід до розрахунку ціни буде діяти до 30 квітня 2020 року, тобто, до кінця опалювального сезону. Попередні ціни, як страхова квартальна, так і помісячна, скасовані.

Затверджений порядок передбачає, що ціна на газ для українських захищених споживачів буде змінюватися відповідно до цінових тенденцій на європейському ринку. Ця ціна може коливатися як у бік зниження, так і збільшення.

"Таким чином, Україна виконує зобов'язання перед МВФ щодо поетапного переходу до ринку газу з вільним ціноутворенням і конкуренцією за побутового споживача між багатьма постачальниками газу", - відзначили в компанії.

Також у Нафтогазі уточнили, що зазначена ціна є оптовою, а кінцева ціна для споживача буде враховувати націнку газзбутів, вартість транспортування газу і ПДВ.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами