RU

Нафтогаз може відмовитися від імпорту газу для закачування до ПСГ

28.04.2021, 13:32
Нафтогаз може відмовитися від імпорту газу для закачування до ПСГ - Фото
Андрій Коболєв (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

У НАК "Нафтогаз-Україна" ще не вирішили, чи будуть влітку закуповувати газ за імпортом до підземних газосховищ. Про це заявив глава Нафтогазу Андрій Коболєв, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, зараз у ПГС обсягом 5 млрд кубометрів зберігають газ українські та іноземні приватні компанії. Якщо їхній газ залишиться у сховищах, то в зимовий період наповненням ПГС і збереженням тиску в ОГТС повинен займатися ринок, відзначив СЕО. Він додав, що балансом ринку тепер повинен займатися оператор ГТС.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Якщо ці компанії залишаються в підземці, то функція наповнення ПСГ і збереження тиску (в газотранспортній системі – ІФ) буде виконуватися ринком. Якщо вона не буде виконуватися ринком, то нам доведеться йти до акціонера і говорити про те, хто її виконує. Наскільки підземка (ПГС, – ред.) у цій ситуації стане фінансово нашим або їхнім (оператор ГТС, – ред.) зобов'язанням, це і визначить, будемо ми купувати газ чи не будемо", – заявив глава Нафтогазу.

Він додав, що якщо Нафтогаз і почне закуповувати газ, то про терміни і обсяги не будуть заздалегідь повідомляти, щоб не спровокувати зростання цін.

Потужність українських ПГС – 31 млрд кубометрів. На 23 квітня сховища були заповнені на 49,7% (15,3 млрд куб). Денний відбір газу зараз становить близько 14 млн куб.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини