RU

Нафтогаз і Укрнафта затвердили мирову про спірний газ

03.02.2020, 12:42
Нафтогаз і Укрнафта затвердили мирову про спірний газ - Фото
Юрій Вітренко (Фото: Степан Франко/ЕРА)

Дочірня компанія НАК Нафтогаз України Укртрансгаз і Укрнафта, яку контролює Ігор Коломойський, підписали мирову угоду про так званий спірний газ, в результаті якої Нафтогаз заплатить Укрнафті майже 30 млрд грн, а Укрнафта погасить податковий борг перед державою. Про це повідомив у Facebook виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Минулого тижня була підписана і затверджена судом мирова угода між Укртрансгазом і Укрнафтою про визнання за Укрнафтою зазначених вище (2 млрд кубометрів - ред.) обсягів газу в сховищах Укртрансгазу. Тепер Укрнафта передає цей газ Нафтогазу за укладеним договором купівлі-продажу цього газу", - написав він.

Згідно з угодою, Нафтогаз отримає з держбюджету компенсацію за покладені спеціальні обов'язки, розрахується за газ з Укрнафтою (загальна сума - майже 15 млрд грн), а також заплатить до 14,6 млрд грн за газ, який Укрнафта буде добувати і передавати Нафтогазу в майбутньому.

Укрнафта отримані від Нафтогазу гроші направить до держбюджету в якості погашення податкового боргу і сплати податків, що виникають у зв'язку зі здійсненням цих операцій.

Угодою передбачено, що якщо Нафтогаз не виконає свої зобов'язання до 1 квітня 2020 та не розрахується за зазначені вище обсяги газу в сховищах, які Укрнафта передає Нафтогазу, цей газ повинен бути повернений Укрнафті.

Як запевнив Вітренко, наглядова рада Укрнафти зробила неможливим використання сплачених Нафтогазом грошей на інші цілі, крім сплати державі податкового боргу.

Сторони почали обговорювати мирову угоду в лютому 2019 року, але раніше вона не була схвалена Кабміном, додав топ-менеджер Нафтогазу.

Читайте також: Укрнафта розбрату. Про що домовилися Нафтогаз і Коломойський

  • 51% акцій Укрнафти належить НАК Нафтогаз України. Ще близько 42% акцій мають афілійовані з Ігорем Коломойським офшори (по 13,6% - компанії Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - інші акціонери). З 2003 року Укрнафту контролює менеджмент групи Приват.
Спірні обсяги газу - це газ, який Укрнафта протягом 2006-2012 років добувала і передавала до газотранспортної системи - Укртрансгазу. Нафтогаз використовував цей газ для потреб населення і вважав, що повинен заплатити Укрнафті за нього за ціною як для населення. Укрнафта наполягала на ринковій ціні. Компанії судилися протягом шести років, але в 2014 році Верховний суд став на сторону Укрнафти і прийняв остаточне рішення про те, що за Укрнафтою повинні бути визнані спірні обсяги газу, видобуті в 2006 році. Щодо пізніших періодів Укрнафта отримала проміжні перемоги, але остаточного рішення поки немає.

Читайте російською: Нафтогаз и Укрнафта утвердили мировую о спорном газе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини