Нафтогаз і Газпром підпишуть транзитний договір. Подробиці

21.12.2019, 13:08
Нафтогаз і Газпром підпишуть транзитний договір. Подробиці - Фото
Олексій Оржель і Юрій Вітренко (Фото: Степан Франко/ЕРА)
доповнено

НАК Нафтогаз України і Газпром підпишуть транзитний договір на п'ять років. Про це повідомив на брифінгу голова Мінекоенерго України Олексій Оржель.

За його словами, Нафтогаз ще до Нового року отримає від Росії близько $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу. "Що дуже важливо - транзит буде. Що дуже важливо - величина, зафіксована в рішенні Стокгольмського арбітражу, буде виплачена грошима... ще до нового року", - сказав він.

Міністр додав, що рішення щодо інших позовів будуть у рамках пакету відкликані. "У пакеті з продовженням транзиту варіант, який передбачається - це повне врегулювання усіх вимог з усіх сторін. Не залишиться ніяких відкритих позовних вимог із однієї сторони після того, як це пакетне рішення буде впроваджене", - підкреслив Оржель.

Він зазначив, що з РФ досягнуто домовленостей про транзит газу на п'ять років з можливістю пролонгації ще на 10 років. Мінімально гарантований обсяг газу становить на перший рік - 65 млрд кубометрів, на наступні чотири роки - по 40 млрд кубометрів. При цьому буде збільшуватися тариф на транспортування газу, згідно європейських методологій.

Читайте російською: Нафтогаз и Газпром подпишут транзитный договор. Подробности

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю