RU

Нафтогаз готує нові позови проти РФ і Газпрому: подробиці

10.02.2020, 12:05
Нафтогаз готує нові позови проти РФ і Газпрому: подробиці - Фото
Юрій Вітренко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

НАК Нафтогаз України подасть нові позови до РФ за втрачені активи в Криму, а також розглядає можливість нового арбітражу і антимонопольного розгляду проти Газпрому. Про це в Facebook повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"На цьому тижні ми завершуємо підготовку до чергового подання документів в рамках арбітражного процесу проти Російської Федерації щодо активів в Криму. Цей арбітражний процес триває вже кілька років", - зазначив Вітренко.

За його словами, в арбітражі по Криму Нафтогазу протистоїть Російська Федерація, а не Газпром, тому цей арбітраж не підпадає під угоду про врегулювання з російською компанією, укладену в грудні 2019 року. Вітренко уточнив, що сума компенсацій за втрату активів в Криму - "близько $8 млрд плюс відсотки".

По відношенню до Газпрому Вітренко повідомив, що зараз вивчається ряд питань: можливість перенесення точок передачі газу на кордон РФ-Україна за поточними контрактами європейських компаній; складність експорту газу незалежними газодобувними компаніями РФ; складність транзиту середньоазіатського газу по території РФ і отримані Нафтогазом збитки від участі Газпрому в боргових зобов'язаннях компанії Росукренерго.

"Вирішення цих проблем дозволить нам отримати додаткові мільярдні доходи від транзиту; зниження ціни на газ в Україні на 25% навіть без прямих поставок з боку Газпрому і без політично мотивованої корупції, яка може бути з цим пов'язана; мільярди доларів компенсації за втрати від операцій з борговими зобов'язаннями Росукренерго", - підкреслив він.

Серед варіантів вирішення проблем Вітренко назвав скаргу в європейський антимонопольний орган (з перспективою судового процесу в суді ЄС) щодо зловживання Газпромом домінуючим становищем. Також в Нафтогазі розглядають можливість подачі позовів до міжнародного арбітражу в Цюріху за новим контрактом про транзит і міжнародний арбітраж в Стокгольмі за контрактом між Нафтогазом і Газпромом щодо переуступки боргових зобов'язань Росукренерго.

Читайте також: Рубалися з Газпромом за кожен пункт. Інтерв'ю з Юрієм Вітренком після переговорів з РФ

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини