RU

Нафтогаз дозволив Укртранснафті прийняти на зберігання "санкційний трубопровід" із РФ

23.02.2021, 12:50
Нафтогаз дозволив Укртранснафті прийняти на зберігання
Сховища Прикарпатзахідтранс (Фото: пресслужба Прикарпатзахідтранс)

НАК "Нафтогаз України" схвалила передачу арештованого майна ТОВ "Прикарпатзахідтранс" на "тимчасове відповідальне зберігання" державної Укртранснафти. Про це йдеться в рішенні Нафтогазу, як єдиного акціонера Укртранснафти.

Прикарпатзахідтранс володіє частиною нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", його власників пов'язують із депутатом Віктором Медведчуком (ОПЗЖ). Майно Прикарпатзахідтранс можуть передати Укртранснафті без права користування.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно з рішенням НАКу, Укртранснафті передадуть: об'єкти нерухомості, виробничі, технологічні та лінійні об'єкти. Разом вони формують техкомплекс магістрального нафтопродуктопроводу.

Витрати на зберігання майна трубопроводу оцінюють в 200 млн грн. Ці витрати Укртранснафті компенсує держава.

При цьому в рішенні відсутнє пояснення, коли був заарештований трубопровід, і хто просив Укртранснафту прийняти його на зберігання.

ТОВ "Прикарпатзахідтранс" експлуатує на території України ділянку нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" протяжністю близько 800 км. Він призначений для прокачування дизельного палива з Росії та Білорусі для України і транзиту до Європи. Власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Шефера пов'язують з оточенням Віктора Медведчука. Сам Медведчук заперечує зв'язок із трубопроводом і постачання нафтопродуктів до України.

  • У березні 2016 року російська держкомпанія Транснєфть продала нафтопродуктопровід Прикарпатзахідтранс швейцарській компанії International Trading Partners AG. Серед її контрагентів були структури, що належать людям з оточення Віктора Медведчука.
  • 11 лютого 2021 року НАБУ вручило підозру колишньому заступнику директора Інституту азотної промисловості і продуктів органічного синтезу. За рішенням цього експерта суд відмовився визнати право власності України в частині нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". В результаті контроль над частиною трубопроводу протяжністю 800 км перейшов до ТОВ "Прикарпатзахідтранс", пов'язаної з Медведчуком.
  • 19 лютого РНБО доручив прийняти рішення щодо повернення в держвласність української частини нафтопродуктопроводу. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що трубопровід "незрозумілим способом" опинився в приватних руках.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини