RU

Нафтогаз допускає, що РФ може не виконати рішення щодо транзиту

24.12.2019, 11:22
Нафтогаз допускає, що РФ може не виконати рішення щодо транзиту - Фото
Юрій Вітренко (Фото: Степан Франко/ЕРА)

Виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що існує ризик того, що Газпром порушить домовленості щодо укладання контракту на транзит газу до Євросоюзу. Про це він повідомив в ефірі hromadske.

На його думку, порушення може статися не дивлячись на домовленості про відмову від взаємних судових розглядів.

"Це дуже складна справа, тому є ризик того, що навіть ці домовленості, які були досягнуті, вони не будуть реалізовані. Я сподіваюся, що конструктивна, сумлінна робота з усіх боків зробить так, щоб цього не сталося", - сказав Вітренко.

У той же час, він сподівається на підписання всіх документів у рамках домовленостей до кінця тижня.

  • 20 грудня 2019 року в Мінську представники України, Росії та Єврокомісії підписали тристоронній протокол щодо транзиту газу через Україну з 2020 року. Він передбачає пакетне врегулювання суперечок між Нафтогазом і Газпромом, за якими ще немає судових рішень. А також скасовує штраф Антимонопольного комітету України на $7,4 млрд. За рішенням Стокгольмського арбітражу Газпром погодився виплатити Нафтогазу $2,9 млрд.
  • Транзитну угоду, про яку попередньо домовилися сторони, буде укладено на п'ять років з можливістю її продовження ще на 10 років. У 2020 році обсяг транзиту складе 65 млрд кубометрів газу, а протягом наступних чотирьох років - по 40 млрд. Більш докладно про досягнуті домовленості читайте тут: Газова війна скасовується? Розбір нової угоди між Україною і Путіним.

Читайте російською: Нафтогаз допускает, что РФ может не выполнить решения по транзиту

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини