RU

Нафтогаз демпінгує на споживчому ринку: 16 постачальників газу подали скаргу до АМКУ

04.11.2020, 13:13
Нафтогаз демпінгує на споживчому ринку: 16 постачальників газу подали скаргу до АМКУ - Фото
Нафтогаз України (фото – LIGA.net)

Компанія Вінницягаз Збут і ще 15 постачальників газу подали до антимонопольного комітету заяву про порушення НАК Нафтогазом України законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляє інформагентство УНІАН із посиланням на текст заяви.

"Група Нафтогаз, займаючи монопольне становище на оптовому і роздрібному ринку природного газу, зловживає своїм становищем... що було б неможливим за умови вільного доступу інших постачальників до ресурсу внутрішнього видобутку", – йдеться в документі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Заявники вважають, що Нафтогаз, володіючи статусом і ліцензією постачальника газу, встановлює такі ціни на газ споживачам, які неможливо було б встановити за закупівлю газу на ринкових умовах.

"У НАК Нафтогаз, як материнської компанії і фактично власника 70% ресурсу, що виробляється вітчизняними добувними компаніями, і як постачальника газу є очевидна ринкова перевага на роздрібному ринку за рахунок значних обсягів такого ресурсу", – йдеться в заяві.

Компанії, що подали заяву, звертають увагу, що Нафтогаз продає іншим компаніям-постачальникам газу виключно імпортний ресурс.

"Метою такої поведінки Нафтогазу є концентрація всіх побутових споживачів газу, тому що інші постачальники, через відсутність прямого доступу до ресурсу українських газодобувних компаній, не можуть конкурувати з ціновими пропозиціями Групи Нафтогаз", – йдеться в документі.

Читайте також: Квартал свободи: що змінилося для споживачів за три місяці роботи газового ринку

За підрахунками авторів заяви, частка Нафтогазу на оптовому і роздрібному ринку газу становила 60% в 2019 році і 55% в першій половині 2020 року. Відповідно до закону "Про захист економічної конкуренції", компанія вважається монополістом, якщо її частка на ринку перевищує 35%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини