RU

Нафта знову дорожчає

07.08.2008, 10:42

Ціни на нафту підвищились на торгах в Азії у четвер після зниження до тримісячного мінімуму через побоювання щодо ослаблення попиту на енергоносії у США, оскільки на ринок повернулося занепокоєння з приводу можливих збоїв з постачаннями в Туреччині, Нігерії та Ірані.

Як повідомляє "Reuters", до 7:15 за київським часом вересневі ф'ючерси на американську легку нафту зросли на 20 центів до $118,78 за барель, відновлюючись після зниження більш ніж на $6 за останні три сесії. Зараз вони майже на 20% дешевші від рекордно високих $147,27 за барель, що спостерігалися 11 липня. Ф'ючерси на нафту марки "Brent" зросли на 27 центів до $117,27 за барель.

Занепокоєння з приводу постачань нафти з Ірану, який є четвертим за величиною експортером "чорного золота" у світі, посилилось на фоні повідомлення Держдепартаменту США про те, що провідні світові держави вирішили розглянути можливість введення нових санкцій щодо Тегерану, який не дав конкретної відповіді на їхню вимогу про відмову від ядерних розробок.

Компанія "BP Plc" оголосила форс-мажор щодо постачань азербайджанської нафти з Джейхану, будучи змушеною зупинити прокачування нафтопроводом "Баку-Тбілісі-Джейхан" через вибух на ділянці "труби" на сході Туреччини.

Занепокоєння з приводу потенційних збоїв у постачанні нафти з Нігерії через атаки бойовиків також надавало підтримку цінам, незважаючи на те, що міністр нафтової промисловості країни повідомив, що видобуток частково відновилася після того, як було відремонтовано два великих трубопроводи, що постраждали через диверсії минулого тижня.

Проте, порожчання нафти у четвер було помірним через відсутність великого інтересу до купівлі, оскільки учасники торгів продовжують турбуватися з приводу можливого зниження попиту в США, а також через стік коштів інвесторів з різних сировинних ринків.

Управління енергетичної інформації США опублікувало вчора дані про запаси нафти в країні, які виросли за тиждень значно більше, ніж чекали аналітики, і це стало черговою ознакою того, що зростання цін на енергоносії і послаблення економіки чинить тиск на попит.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини