RU

Нафта подорожчала через російсько-грузинський конфлікт

11.08.2008, 09:44

Нафта подорожчала у понеділок через побоювання, що війна між Росією та Грузією може стати причиною зриву експорту з Каспійського регіону.

Як передає "Reuters", о 6:55 за київським часом вересневі ф'ючерси на американську легку нафту зросли на $1,43 до $116,63 за барель. У п'ятницю нафта подешевшала на $4,8. Ф'ючерси на нафту марки "Brent" піднялися на $1,43 до $114,76.

"Я думаю, що військовий конфлікт у Грузії - це ключовий чинник, що вплинув на зростання цін цього ранку. Дуже багато чого дуже швидко сталося з моменту першої російської атаки минулого тижня. Також сталося певне технічне відновлення після різкого спаду у п'ятницю",- сказав Девід Мур і "Commonwealth Bank of Australia".

Нагадаємо, що військовий конфлікт між Росією та Грузією почав розвиватися у ніч з четверга на п'ятницю, коли Грузія ввела війська на територію Південної Осетії з метою повернути її під контроль Тбілісі. Азербайджанська нафтова компанія "ДНКАР" повідомила у суботу, що через конфлікт було припинено відвантаження нафти і нафтопродуктів із двох грузинських портів.

Через Грузію проходить і найбільший в регіоні нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан, підірваний на території Туреччині за кілька днів до конфлікту Росії і Грузії. Відновлення нафтопроводу може зайняти від одного до двох тижнів, повідомила турецька компанія "Botas".

Незважаючи на те, що новини про конфлікт вперше з'явилися в п'ятницю, ціни на нафту тоді продовжили зниження, оскільки трейдери проігнорували їх і сфокусувались на зміцненні долара та очікуваннях зменшення світового попиту на нафту. Однак аналітики вважають, що ціни залишаться волатильними, враховуючи те, що геополітичне напруження на Ближньому Сході може також спричинити зрив постачання.

Іран, четвертий у світі експортер нафти, не поступиться Заходу і не зупинить збагачення урану, незважаючи на загрозу жорстких санкцій, процитували іранські ЗМІ слова представника уряду у неділю. Напруження між Іраном та Заходом щодо ядерної програми Ісламської республіки було основною причиною зростання цін на нафту останніми місяцями.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини