RU

Нафта подешевшала через зниження обсягів імпорту в Китаї

12.08.2008, 09:52

Ціни на нафту зменшилися за підсумками торгів понеділка через зниження обсягів імпорту в Китаї, що перевершив побоювання з приводу зриву постачань із Каспійського регіону через конфлікт між Росією та Грузією.

Як повідомляє "Reuters", до 6:26 за київським часом вересневі ф'ючерси на американську легку нафту знизилися на $0,48 до $113,97 за барель. Ф'ючерси на нафту марки "Brent" подешевшали на $0,64 до $112,03.

Обсяги імпорту в Китаї, другому найбільшому світовому споживачеві нафти, несподівано знизилися на 7 відсотків у липні цього року, що є мінімальним за останні сім місяців показником.

Таке зниження спричинило зростання занепокоєння з приводу світового попиту на нафту, який зменшується у США та інших розвинених країнах через високі ціни на паливо.

Ралі долара до євро триває з минулого тижня, примушуючи інвесторів переоцінити вплив сповільнення темпів економічного розвитку США на світ.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі закликав західних союзників допомогти йому у конфлікті з Росією через Південну Осетію. Грузія стягує сили до Тбілісі для захисту своєї столиці, російські війська просунулися далі на грузинську територію, ігноруючи заклики Заходу припинити свої дії.

Військовий конфлікт між Росією та Грузією почав розвиватися в ніч з четверга на п'ятницю, коли Грузія ввела війська на територію Південної Осетії з метою повернути її під контроль Тбілісі.

Азербайджанська нафтова компанія "ГНКАР" повідомила в суботу, що через зіткнення було припинене відвантаження нафти та нафтопродуктів із двох грузинських портів.

Через Грузію проходить і найбільший в регіоні нафтопровід Баку- Тбілісі-Джейхан, висаджений у повітря на території Туреччини за кілька днів до конфлікту Росії та Грузії. Відновлення нафтопроводу може зайняти від одного до двох тижнів, повідомила турецька компанія "Botas". Компанія "BP" також зменшила виробництво щонайменше на 400.000 барелів за добу через вибух нафтопроводу в понеділок.

Дані про запаси нафти буде представлено сьогодні о 17:35 за київським часом. У середньому очікується, що запаси нафти зменшилися на 100 тис. барелів, запаси бензину скоротилися на 2,1 млн. барелів, а запаси дистилятів, включно із пічним та дизельним паливом, збільшилися на 1,7 млн. барелів.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини