RU

Нафта дорожчає через шторм у Мексиканській затоці

27.08.2008, 10:07

Нафтові котирування на азійських торгах у середу зростали третю сесію поспіль, оскільки інвестори хвилювалися з приводу постачань "чорного золота" через тропічний шторм "Густав", який наближається до об'єктів американської нафтогазової інфраструктури у Мексиканській затоці.

Як повідомляє "Reuters", до 7:00 за київським часом жовтневі ф'ючерси на американську легку нафту збільшились на 71 цент до $116,98 за барель після того, як у вівторок до закриття торгів вони додали $1,16. Жовтневі ф'ючерси на індикативний сорт нафти "Brent" подорожчали на 63 центи до $115,05 за барель.

Минулого четверга ціни на нафту досягли позначки у $122,04 за барель через вітри в районі Мексиканської затоки, припинивши падіння котирування з історичного максимуму понад $147 за барель у середині липня.

Синоптики прогнозують, що шторм "Густав" незабаром знову поверне собі ураганну силу. Через нього вже загинуло двоє людей. Три роки тому урагани "Катріна" та "Рита" пронеслись над цим регіоном, паралізувавши діяльність нафтопереробних заводів (НПЗ) та затопивши Новий Орлеан.

Зростанню цін також сприяло нагнітання напруги у взаєминах між Росією та Грузією, а також обіцянка президента РФ Дмитра Медведєва відповісти на розміщення американських систем протиракетної безпеки в Польщі.

Одним із найважливіших чинників, що сприяють зниженню цін, є скорочення попиту з боку сполучених Штатів. Як зазначає Управління енергетичної інформації США, попит на "чорне золото" у США в червні знизився.

Однак при цьому попит на бензин минулого тижня зріс на 1,3% на тлі зниження цін на цей нафтопродукт - нижче від рівня у $4 за галон, повідомила у вівторок компанія "MasterCard Advisors".

Рейдери чекають повідомлення Управління енергетичної інформації США у середу про запаси нафти та нафтопродуктів минулого тижня. Його опублікують о 17.35 за київським часом. Опитані аналітики вважають, що запаси нафти збільшились на один мільйон барелів, запаси дистилятів - на 500 тис. барелів. При цьому запаси бензину могли зменшитися на 2,9 млн. барелів, вважають експерти.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини