RU

Нафта дешевшає через другу хвилю COVID-19

04.08.2020, 11:32
Нафта дешевшає через другу хвилю COVID-19 - Фото
Резервуари для зберігання нафти на нафтопереробному заводі BP в Індіані, США (фото: Tannen Maury/EPA)

Ціни на нафту знизилися на тлі зростання видобутку і побоювань, що відродження попиту на паливо може сповільнитися, через нову хвилю COVID-19, яка викликає більш жорсткі обмеження в різних країнах. Про це повідомляє  Reuters.

Згідно з даними з сайту Investing.com, на 4 серпня на 10:53 за Києвом, барель жовтневої нафти Brent торгувався по $43,87 (-0,63%). Барель вересневої нафти WTI продавався по 40,77 (-0,59%).

Як зазначає агентство, за підсумками 3 серпня нафта Brent подорожчала на 1,5%, а WTI - на 1,8%. Зростання цін викликане позитивними даними про виробництво нафти в Азії, Європі та США, які показали, що галузь виходить з наслідків пандемії коронавірусу.

"Що стосується попиту, у нас були досить обнадійливі [дані] про світове виробництво... Але є ще чимало свідчень того, що відновлення попиту на нафту застопорилося на декількох ринках у зв'язку з відродженням COVID-19", - сказав Лахлан Шоу, керівник відділу досліджень товарів в Національному австралійському банку (National Australia Bank, NAB).

Щоб боротися з новими випадками зараження, муніципальна влада різних міст від Маніли до Мельбурна посилює обмеження. Норвегія повністю припинила рух круїзних суден через європейську туристичну тривогу.

Ще однією ознакою неоднорідного відновлення попиту став прогноз аналітиків, опитаних агентством Reuters. Він показав, що за минулий тиждень запаси бензину в США виросли на 600 000 барелів. Запаси дистилятів збільшилися на 800 000 барелів, а запаси сирої нафти впали на 3,3 млн барелів.

На цьому тлі виробники Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники з групи ОПЕК+ нарощують видобуток в цьому місяці, збільшивши пропозицію на світовому ринку на близько 1,5 млн барелів на добу. Разом з ними наростити виробництво планують виробники США, в результаті чого "чорне золото" може наблизитися до історичного максимуму.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини