НАБУ зняло з літака колишнього першого заступника голови ПриватБанку. Хотів утекти

В аеропорту Бориспіль працівники Національного антикорупційного бюро посадили літак c топфігурантом справи ПриватБанку, який хотів втекти з України. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
Відзначається, що вручення підозри фігуранту підписала генпрокурорка Ірина Венедіктова.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини
"Генпрокурорка погодила повідомлення про підозру колишньому заступнику голови правління ПриватБанку в скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України. За оперативною інформацією, ексчиновник планував покинути Україну на приватному літаку в напрямку Відня, вилетівши з Дніпра", – відзначили в НАБУ.


Ексчиновника підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах. Йому світить позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
"У рамках спецоперації НАБУ був посаджений літак в Борисполі, який встиг долетіти до Львова. Рейс, на якому знаходився один пасажир – фігурант справи, було розгорнуто за кілька хвилин до перетину кордону авіапростору України після втручання директора НАБУ і керівника підрозділу детективів НАБУ", – повідомив колишній нардеп і журналіст Сергій Лещенко у Telegram з посиланням на власні джерела.
За даними джерел Української правди, НАБУ затримало колишнього першого заступника глави ПриватБанку Володимира Яценка.

Доповнено о 16:25. Згідно з даними Держреєстру цивільних повітряних суден, літак Hawker 800XP із бортовим номером UR-WRR, який видно на фото НАБУ, обслуговує авіакомпанія Роза вітрів, яку пов'язують із бізнесменом Ігорем Коломойським. Власником судна значиться кіпрська компанія VISKONA INVESTMENTS LTD.

Держреєстр цивільних повітряних суден
На сайті відстеження польотів FlightAware, вказується, що 11 лютого цей же борт вилетів із Дніпра в Женеву, а 16 лютого повернувся назад тим же маршрутом.
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова в Facebook також прокоментувала затримання ексчиновника. "Підпис під підозрами колишнім топменеджерам ПриватБанку – мій. Сьогодні ми демонтували маніпуляції і стереотипи, які давно стали частиною нашої культури – свідки в одному з важливих і чутливих кримінальних проваджень, з числа тих, які на слуху й у наших міжнародних партнерів, сьогодні перетворилися в підозрюваних".
Вона зазначила, що у неї є власна думка щодо розслідування справ ПриватБанку, яку вона сформувала після того, як стала одним із процесуальних керівників. "Я особисто прийняла рішення про необхідність низки вказівок про слідчі дії і проведення експертного дослідження з метою підтвердження збитків, заподіяних державі і громадянам", – зазначила генпрокурорка.
Венедіктова підкреслила, що не може розголошувати деталі, додавши, що її не влаштовували моменти з точки зору перспектив представлення звинувачення в суді.
- 2 січня 2020 року суд відкрив провадження за позовами колишніх топменеджерів ПриватБанку проти держави, які оскаржують націоналізацію. Серед позивачів – є і Володимир Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3%.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі