RU

На тижні Росія заборонить ввезення українських сирів

06.02.2012, 05:29
На тижні Росія заборонить ввезення українських сирів - Фото
Голова Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко. Фото - ЕРА

"Офіційна влада України після контактів з нами жодних пропозицій з нормалізації ситуації не зробила, що змушує нас, починаючи з наступного тижня, почати вилучення і заборона поставок ряду виробників на територію РФ, для чого будуть дані відповідні вказівки митним органам", - заявив глава Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Він повідомив, що Росспоживнагляд продовжує вивчати ситуацію, пов'язану з поставками в Росію окремих видів молочної продукції з України.

"За останнім даними, у ряді суб'єктів РФ виявлені відібрана з торговельних мереж сирна продукція, яка не відповідає технічному регламенту на молоко й молочну продукцію, затвердженому законом РФ N88", - відзначив чиновник.

"Ситуація не змінюється на краще, географія поширення сирів, не відповідних до вимог законодавства, збільшується", - заявив Онищенко.

"Враховуючи непродуктивність контактів з міністерством сільського господарства, ми перейдемо на формат взаємодії з конкретними заводами-виробниками без участі офіційної влади України, яка зарекомендувала себе як неспроможну у розв'язку, взагалі-то, досить рядових питань", - заявив він.

Раніше заступник міністра економічного розвитку й торгівлі Володимир Павленко заявив, що Україна не отримувала від Росії жодних офіційних заяв із приводу якості молочної продукції українського виробництва.

Нагадаємо, у січні Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини Росії заявила, що провела вибіркове дослідження 14 зразків сирів українського виробництва, які перебувають в обігу, на відповідність стандартам і технічному регламенту на молоко й молочну продукцію. Росіяни встановили, що всі вони мають у складі рослинні жири, інформація про наявність яких не зазначена на етикетці, що вводить в оману споживача.

Раніше Оніщенко припустив, що російська санітарна служба обмежить ввіз із України аграрної продукції. "В Україні повноваження з контролю над продовольством і харчуванням, у тому числі, у дитячих організованих колективах передані ветеринарній службі. Де факто, у цьому міститься визнання громадянина України тваринам", - сказав він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини